پرش به محتوا

آیا قیمت بیت کوین به 50000 دلار خواهد رسید؟

آیا قیمت بیت کوین به 50000 دلار خواهد رسید؟

بنابر گزارش مجله Wall Street برخی معامله‌گرها بر این باورند که قیمت بیت کوین می‌تواند به 50,000  دلار – بیش از دو برابر بیشترین قیمت در زمان اوج بازار رمز ارزها در سال 2017 – برسد. خیلی‌ها، بازار صعودی امسال و معاملات گاوی (بولیش) در بازار آپشنز (اختیار معامله) بیت کوین را نشانه‌ای از حباب‌های قیمتی شدیدی در بازار بیت کوین می‌دانند.

معامله‌گران با روان‌شناسی به‌شدت گاوی، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بزرگترین رمز ارز جهان می‌تواند شش برابر شود و به 50,000 دلار برسد. بعد از کاهش تاریخی قیمت بیت کوین در سال 2017، که در آن، قیمت بیت کوین از نزدیکی 20,000 دلار، سقوط 70% را تجربه کرد و دوباره قیمت از این مقدار کم 100% رشد کرد و به 7,570 دلار رسید.

بیت کوین دوباره شهرت خود را به‌دست آورده است:

  • قیمت بیت کوین دز یک سال بیش از دو برابر شده است.
  • بیشترین قیمت اعمال بیت کوین در صرافی LedgerX را در 6 ماه شاهد هستیم.
  • تنها 3% تراکنش‌های بیت کوین در سال 2019 برای امور بازرگانی استفاده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار آپشنز (اختیار معامله) می‌توانید از مطلب آموزشی «قرارداد اختیار معامله دیجیتالی (باینری آپشنز) چیست؟» دیدن نمایید.

معاملات اختیار خرید (call options) بیت کوین سیگنال صعود قیمت را می‌دهد؟

بنابر گزارش مجله Wall Street ، صرافی LedgerX، یک بازار مشتقه بیت کوین در نیویورک می‌باشد، اعلام کرده است که یک معامله‌گر، 30 قرارداد اختیار معامله خریداری کرده است که این حق را به مالک قرارداد می‌دهد که بیت کوین را به قیمت 50,000 دلار بین تاریخ 23  می 2019، در زمان خرید قراردادها، و ژوئن 2020، در تاریخ منقضی شدن قراردادها، بخرد.

مستندات معامله نشان می‌دهد که این خریدار 4,500 دلار برای این قراردادهای آپشنز هزینه کرده است. اگر قیمت بیت کوین به قیمت اعمال، یعنی همان 50,000 دلار، نرسد، این فرد 4,500 دلار  ضرر خواهد کرد. اما اگر قیمت بیت کوین به 50,000 دلار افزایش یابد، این فرد می‌تواند سود خیلی بیشتری نسبت به خرید و نگهداری بیت کوین با 4,500 دلار به‌دست آورد.

قرارداد اختیار معامله خرید (Call Option) چیست؟

اگرچه فقط یک معامله اختیار معامله بیت کوین در بازار میلیارد دلاری رمزارزها ناچیز است، صرافی LedgerX  اعلام کرده است که قراردادهای اختیار خرید در 6 ماه به‌شدت افزایش یافته و قراردادهای اختیار خرید با قیمت اعمال 25,000 دلار در ماه می 2019 به رشد افزایش داشته است.

خوزیا هرناندز، سرمایه‌گذار ارشد شرکت معامله‌گری Satoshi Capital گفت :”وقتی این بازار گاوی وجود دارد، مردم کمی هیجان‌زده می‌شوند و معامله‌های عجولانه‌ای می‌کنند.”

همچنین، در معاملات بیت کوین در بازار مشتقه صرافی Deribit نشانه‌هایی از بازار صعودی را نمایان است و مستندات نشان می‌دهد تعدادی از معامله‌گرهای قراردادهای اختیار خریدی با قیمت اعمال 36,000 دلار خریده‌اند.

آیا محرک بازار رمز ارزها همچنان حدس و گمان معامله‌گران است؟

مطالعه جدیدی در خبرگزاری Bloomberg انجام شده که نشان می‌دهد شکوفایی اخیر بازار رمزارزها براساس اقبال عمومی نیست و حدس و گمان معامله‌گران است که باعث رشد قیمت‌ها شده است.

در حقیقت، اطلاعات Chainalysis Inc که یک شرکت تحقیقاتی در زمینهٔ بلاک چین در نیویورک می‌باشد، نشان می‌دهد که تنها حدود 1.3% تراکنش‌های بیت کوین در 4 ماه اول سال 2019 به خرید و فروش اجناس مختلف مربوط می‌باشد. این اطلاعات، که از سرویس‌دهندگان پرداختی که در سال 2017 و 2018 حدود یک میلیارد دلار تراکنش را پردازش کرده‌اند جمع‌آوری شده است، پیشنهاد می‌کند که “تنها تغییرات کوچکی را در دوره‌های صعودی دو سال گذشته شاهد بوده‌ایم.”

آیا محرک بازار رمز ارزها همچنان حدس و گمان معامله‌گران است؟

مطالعه جدیدی در خبرگزاری Bloomberg انجام شده که نشان می‌دهد شکوفایی اخیر بازار رمزارزها براساس اقبال عمومی نیست و حدس و گمان معامله‌گران است که باعث رشد قیمت‌ها شده است.

کیم گراوئِر، یک اقتصاددان در حوزهٔ بیت کوین در Chainalysis گفت: “معامله در صرافی‌ها، بیشترین فعالیت اقتصادی بیت کوین را شامل می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که بازار بیت کوین بیشتر در دست معامله‌گران می‌باشد و استفاده از بیت کوین در خریدهای روزمره هنوز یک واقعیت نیست.”

صرافی رمز ارز مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

در حالی که برخی از شرکت‌های برجسته مانند AT&T Inc شروع به پذیرش پرداخت قبوض با بیت کوین کرده‌اند، مشکل این است که رمز ارزها بیشتر توسط افرادی مطرح می‌شوند که بیشتر تمایل دارند آن را نگه دارند تا آن را خرج کنند. با توجه به این قابلیت رمز ارزها که در کمتر از چند هفته می‌تواند افزایش 50 درصدی داشته باشد،  تعداد کمی از معامله‌گران تمایل دارند که هزینهٔ سرویس‌هایی مثل اینترنت را با بیت کوین پرداخت کنند.

نگاه به آیندهٔ قیمت بیت کوین از نگاه دیجی کوینر

در حالی که بدبین‌های بازار رمزارزها همچنان معتقدند که دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین هیچ‌وقت در بازارهای مالی رواج چندانی پیدا نمی‌کنند، برخی معامله‌گران با ذهنیت گاوی کاملاً مخالف این عقده  می‌باشند.
چرا بعضی کارشناسان بر این باورند که قیمت بیت کوین خیلی بالا نخواهد رفت؟

جف دورمن، سرمایه‌گذار ارشد شرکت خدمات مالی Arca در لس آنجلس، گفت: “بیت کوین امروز پیشرو است و ممکن است به علت تأثیرگذاری بیشتر در بازار و برند آن، در آینده هم پیشرو بازار باشد، اما من فکر نمی‌کنم که بیت کوین هیچ‌گاه نقش “پول” را بازی کند. بیت کوین برای ادامهٔ حرکت موفقیت‌آمیز خود حتماً نباید نقش پول را بازی کند. خیلی از تکنولوژی‌های برجسته در نهایت در زمینه‌ای غیر از هدف اولیهٔ آنها شکوفا شدند و اهمیت ویژه‌ای پیدا کردند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.