پرش به محتوا

احراز هویت در صرافی بینگ ایکس | مدارک و مراحل احراز هویت

احراز هویت در صرافی بینگ ایکس نیز مانند سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال با هدف تأیید هویت کاربران و افزایش امنیت صرافی انجام می‌شود. معمولاً در فرایند احراز هویت، اطلاعات شناسایی کاربر از طریق یک مدرک شناسایی دولتی مانند گذرنامه، گواهینامه رانندگی، یا سایر اشکال شناسایی مشابه، تأیید می‌شود. در اکثر صرافی‌ها احراز هویت کاربران طی چند مرحله انجام شده و با توجه به مدارک ارائه شده کاربران در سطوح مختلف قرار می‌گیرند.
به دلیل تحریم‌های بین‌المللی کاربران ساکن ایران امکان انجام مراحل احراز هویت و استفاده از خدمات برترین صرافی‌های بین‌المللی را ندارند. اما از آنجایی که تکمیل مراحل احراز هویت صرافی Bingx اجباری نبوده و کاربران تأیید نشده هم می‌توانند از برخی خدمات صرافی به صورت محدود بهره‌مند شوند، صرافی بینگ ایکس می‌تواند گزینه مناسبی برای کاربران ایرانی باشد.
معرفی صرافی BingX
بینگ ایکس (BingX) یک صرافی متمرکز در حوزه ارزهای دیجیتال است. این صرافی در سال 2018 به عنوان یک پلتفرم معاملاتی آنلاین و واسطه میان خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال، فعالیت خود را  آغاز کرده است. بینگ ایکس با ارائه خدمات متنوع و ایجاد محیطی امن محبوبیت بالایی در میان معامله‌گران به دست آورده و در بیش از 100 کشور جهان رشد کرده است.
در سال 2021 جایزه «بهترین کارگزار بورس» از طرف سایت معتبر Tradingview به صرافی بینگ ایکس اهدا شده است. چراکه صرافی بینگ ایکس در کنار ارائه خدمات معمول، ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فردی دارد که معامله‌گران حرفه‌ای و مبتدی را به خود جلب می‌کند. به عنوان مثال، در این صرافی امکانی فراهم شده تا علاوه بر ثبت سفارشات spot کاربران بتوانند از خدمات مربوط به معاملات مشتقه و کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس نیز استفاده کنند.

احراز هویت چیست؟
از آنجایی که ارزهای دیجیتال به صورت کدهای رمزنگاری شده بر روی شبکه بلاک چینی ذخیره می‌شوند، معاملات کاربران به صورت ایمن، کاملاً ناشناس و در لحظه انجام می‌شوند. وجود چنین ویژگی‌های منحصر به فردی سبب شده تا بازار ارزهای دیجیتال فرصت‌هایی را برای سوءاستفاده مجرمان ایجاد کرده و باعث اختلال در اقتصاد جهانی شود.
ازاین‌رو، در حال حاضر توجه رگولاتورهای جهانی بیش از هر زمان دیگری به ارزهای دیجیتال معطوف شده است. به عنوان مثال،SEC، FinCEN و CFTC در سال 2019 صرافی‌های ارزهای دیجیتال را در دسته مشاغل خدمات پولی (MSB) طبقه‌بندی کردند. به این ترتیب با توجه به قانون “رازداری بانکی” که اولین بار در سال 1970 تصویب شد، صرافی‌های دیجیتالی مشمول قوانین مربوط به Know Your Customer یا همان تأیید هویت مشتری و  ضد پول‌شویی (AML) شدند. به همین دلیل، پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در اکثر صرافی‌های ارزهای دیجیتال از شما خواسته می‌شود تا با ارائه مدارک هویتی معتبر فرایند احراز هویت را طی کنید.

اهمیت احراز هویت در صرافی BingX
بر اساس آنچه در بخش قبل گفته شد، فرایند احراز هویت پایه و اساس مقررات مربوط به مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم است. این مقررات مؤسسات مالی را ملزم می‌کند تا هویت مشتریان خود را شناسایی کرده و تأیید کنند که آیا مشتری همان کسی که ادعا می‌‌کند هست یا خیر.
معمولاً مجرمان برای فرار از کنترل‌های مربوط به پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم از استراتژی‌های گسترده‌ای استفاده می‌کنند. ازاین‌رو، فرایند احراز هویت در زمینه‌های مالی از جمله پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال اهمیت پیدا کرده است. اهمیت احراز هویت از آنجایی مشخص می‌شود که از طریق آن یک صرافی می‌تواند به راحتی کاربرانی را که از خدمات آنها سوء استفاده می‌کنند شناسایی کرده و از وقوع جرائم مالی جلوگیری کند.
بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال از جمله صرافی بینگ ایکس، برای کاربران احراز هویت نشده محدودیت‌هایی در میزان برداشت روزانه و حجم معاملات اعمال می‌کنند. همچنین در برخی از صرافی‌ها انجام معاملات پیشرفته همچون معاملات اهرم‌دار تنها برای کاربران احراز هویت شده امکان‌پذیر است.
احراز هویت در صرافی بینگ ایکس
پس از ثبت نام در صرافی بینگ ایکس، پروسه احراز هویت حساب کاربری شما آغاز می‌شود. احراز هویت در صرافی بینگ ایکس از چهار مرحله تشکیل شده است. اطلاعات خواسته شده در هر یک از این مراحل عبارتند از:

مرحله اول Personal information: در این مرحله اطلاعات هویتی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کشور محل سکونت دریافت می‌شود.
مرحله دوم Document details: در این مرحله جزئیات مربوط به اطلاعات هویتی کاربر دریافت می‌شود.
مرحله سوم Scan / Photo of the document: در این مرحله جهت تأیید اطلاعات وارد شده لازم است عکسی از مدارک هویتی خود تهیه کرده و در سایت آپلود کنید.
مرحله چهارم Selfie: در آخرین مرحله باید بر اساس قوانین صرافی یک سلفی از چهره خود تهیه کرده و در سایت آپلود کنید.

در آخر پس از احراز هویت در صرافی بینگ ایکس، از شما خواسته می‌شود تا از طریق یکی از روش‌های موجود تأیید هویت دو مرحله‌ای را نیز تکمیل کنید.  در بخش بعد به توضیح هر یک از این سه روش آورده شده است.

روش‌های احراز هویت در صرافی بینگ ایکس کدام‌اند؟
احراز هویت فرایندی است که طی آن صحت هویت کاربر شناسایی و تأیید می‌شود. در واقع در هر مرحله از تأیید هویت کاربر، بخشی از امکانات صرافی در دسترس وی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال زمانی که در یک صرافی دیجیتالی حساب کاربری جدیدی ایجاد می‌کنیم، در مراحل ثبت نام آدرس ایمیل یا شماره موبایل و رمز عبور انتخابی خود را وارد می‌کنیم. در نتیجه در اولین مرحله از تأیید اطلاعات وارد شده توسط کاربر، کد تأییدی به آدرس ایمیل یا شماره موبایل وی ارسال می‌شود.
باید توجه داشته باشید که علاوه بر موارد گفته شده در قسمت‌های قبل، یکی از مزایای احراز هویت افزایش امنیت حساب کاربری است. زیرا از این طریق افرادی که به رمز عبور و آدرس ایمیل شما دسترسی پیدا کنند نمی‌توانند وارد حساب کاربری شما شوند.
منظور از احراز هویت دو مرحله‌ای چیست؟
احراز هویت دو مرحله‌ای یک روش رایج برای افزایش امنیت حساب کاربری است. احراز هویت دو مرحله‌ای مانند یک لایه امنیتی اضافه‌تر عمل کرده و مانع ورود افراد دیگر به حساب کاربری شما می‌شود. سیستم تأیید دو مرحله‌ای صرافی بینگ ایکس را می‌توانید از طریق یکی از روش‌های زیر فعال کنید.

احراز هویت توسط ایمیل

ساده‌ترین روش احراز هویت در صرافی بینگ ایکس استفاده از آدرس ایمیل است. این روش نسبت به دو روش بعدی، امنیت کمتری دارد. چراکه در صورت هک یا دسترسی به ایمیل فرد دیگری می‌تواند به راحتی به حساب کاربری بینگ ایکس شما دسترسی پیدا کند.

احراز هویت توسط پیامک

در این روش، به‌جای آدرس ایمیل، شماره تلفن شما دریافت شده و کد تأیید از طریق پیامک ارسال می‌شود. این روش از امنیت بالاتری برخوردار است.

احراز هویت توسط Google Authenticator

امن‌ترین و بهترین روش احراز هویت استفاده از سیستم شناسایی Google Authenticator است. این سیستم از یک رمز عبور پویا یا همان رمز عبور یک بار مصرف استفاده می‌کند. هر رمز جدیدی که تولید می‌شود تنها برای یک دقیقه اعتبار دارد.
چگونه می‌توان از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کرد؟
برای فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای Google Authenticator، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک برنامه احراز هویت دو مرحله‌ای همچون Google Authenticator را دانلود کنید. در مرحله بعدی از طریق اسکن بارکد یا وارد کردن کد اختصاصی وب‌سایت بینگ ایکس این برنامه را به حساب کاربری صرافی خود متصل کنید. در آخر نیز می‌توانید از کدهای یک بار مصرف تولید شده توسط این برنامه استفاده کنید.
کدام روش احراز هویت را باید انتخاب کنید؟
برای پاسخ به این سؤال باید به اولویت خود را مدنظر قرار دهید. هر یک از سه روش بالا از نظر سطح راحتی و امنیت با یکدیگر متفاوت هستند. اگر امنیت حساب برایتان در اولویت باشد بهتر است به ترتیب از برنامه Google Authenticator، پیامک و سپس ایمیل استفاده کنید. اما اگر راحتی و دسترسی سریع را اولیت قرار دهید پیامک می‌تواند گزینه سریع‌تری باشد.
استفاده از احراز هویت چه ضرورتی دارد؟
انجام احراز هویت بخش مهمی از فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌‌آید. چراکه انجام احراز هویت به افزایش امنیت حساب کاربری شما کمک کرده و دارایی‌ها را از خطر هک شدن محافظت می‌کند. با وجود اینکه مراحل کلی احراز هویت در تمام صرافی‌ها مشابه یکدیگر است؛ اما ممکن است این مراحل در جزئیات باهم متفاوت باشند.
مزایای امنیتی احراز هویت چیست؟

احراز هویت کاربران با ایجاد لایه‌های امنیتی بیشتر به افزایش امنیت صرافی کمک می‌کند.
احراز هویت کاربران به ردیابی معاملات و ثبت تراکنش‌های انجام شده در صرافی کمک می‌کند.
احراز هویت کاربران از کلاهبرداری‌ و سوءاستفاده مالی جلوگیری می‌کند.
با انجام مراحل احراز هویت و فعال‌سازی تأیید دو مرحله‌ای، دارایی‌های کاربران از دسترسی‌های غیرمجاز محافظت می‌شوند.
حساب‌های احراز هویت شده می‌توانند روزانه تا حداکثر 1000000 دلار برداشت انجام دهند، در حالی که این میزان برای حساب‌های احراز هویت نشده برابر با 50000 دلار است.
حداکثر برداشت انباشته در حساب‌های تأیید شده به صورت نامحدود قابل انجام است، در حالی که این میزان برای حساب‌های تأیید نشده برابر با 100000 دلار است.

نحوه احراز هویت در بینگ ایکس چگونه است؟
پس از اتمام مراحل ثبت نام در صرافی بینگ ایکس، نوبت به انجام مراحل احراز هویت می‌رسد. انجام مراحل احراز هویت این اجازه را به شما می‌دهد تا از امکانات پیشرفته‌تر صرافی بهره‌مند شوید. اما از آنجایی که احراز هویت در بینگ ایکس اجباری نیست، همچنان بدون انجام این مراحل نیز امکان ثبت سفارشات رمزنگاری شده را خواهید داشت. برای انجام احراز هویت در BingX تنها کافی‌ست مراحل زیر را به ترتیب سپری کنید.

ابتدا با وارد کردن اطلاعات حساب، وارد پنل کاربری خود شوید.

پس از ورود به حساب کاربری خود، از طریق منوی موجود در صفحه بر روی آیکون پروفایل کلیک کنید.
با کلیک بر روی این گزینه یک منوی کشویی به شما نمایش داده می‎‌شود.
در این منو بر روی گزینه Identity Verification کلیک کنید.
با انتخاب این گزینه مانند تصویر زیر، به صفحه مربوط به احراز هویت هدایت می‌شوید.

در فیلد Country: نام کشور را انتخاب کنید.
در فیلد Select ID type: نوع کارت شناسایی خود را انتخاب کنید. (کارت ملی یا پاسپورت)
در فیلد Name: در این بخش نام و نام خانوادگی خود را با حروف انگلیسی و مطابق با املای موجود در پاسپورت خود وارد کنید.
در فیلد ID Number: با توجه به کارت شناسایی انتخابی خود، کد ملی یا شماره گذرنامه خود را وارد نمایید.
در آخر نیز با کلیک بر روی گزینه Next به مرحله بعد بروید.

نحوه ارسال مدارک هویتی برای سامانه BingX چگونه است؟
در صرافی بینگ ایکس احراز هویت توسط مدارک هویتی در دو مرحله انجام می‌شود:

تهیه و ارسال تصاویر مربوط به مدارک هویتی؛ پاسپورت یا کارت ملی
تهیه و ارسال عکسی از خود در حالی که مدرک هویتی خود را در دست گرفته‌اید.

جهت ارسال مدارک احراز هویت:

اگر گزینه کارت ملی را انتخاب کرده‌اید، یک تصویر پشت و رو از کارت ملی خود آپلود کنید. همچنین اگر گزینه پاسپورت را انتخاب کرده‌اید، یک عکس از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و ارسال کنید.
در مرحله بعد، بر روی یک کاغذ به زبان انگلیسی عبارت “صرافی Bingx و تاریخ روز را به میلادی” نوشته و این کاغذ را همراه با پاسپورت یا کارت ملی خود در دستان خود نگه دارید. سپس عکسی را در این حالت از خود تهیه کنید. این عکس را در سایت آپلود کنید.

طبق تصویر بالا، در قسمت 1، تصویر مدرک هویتی و در قسمت 2، عکس سلفی خود را آپلود کنید. پس از انجام مراحل بالا، احراز هویت شما در صرافی بینگ ایکس تکمیل می‌شود.
موضع‌گیری صرافی بینگ ایکس در برابر ایرانیان
از سال 2022 سخت‌گیری‌های بیشتری دررابطه‌با قوانین مربوط به استفاده از خدمات صرافی‌های ارزهای دیجیتال اعمال شده است. این قوانین صرافی‌های ارزهای دیجیتال را ملزم به اجباری کردن مراحل احراز هویت می‌کند. از آنجایی که ایران در لیست کشورهای تحریم شده قرار دارد، این موضوع محدودیت‌های زیادی را برای کاربران ساکن ایران ایجاد کرده است.
در حال حاضر هنوز مشکلی برای کاربران ایرانی صرافی بینگ ایکس به وجود نیامده است؛ بنابراین افراد ساکن ایران نیز می‌توانند همچنان در این صرافی ثبت نام کنند. اما با توجه به قوانین موجود این احتمال وجود دارد تا این صرافی نیز به زودی محدودیت‌های خود را به حالت اجرا درآورد.

به این مقاله امتیاز دهید

(۲۱۲ رای)

۴.۴

ترتیبی که برای خواندن مقالات صرافی BingX به شما پیشنهاد میکنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *