پرش به محتوا

چگونه استلار به ششمین رمزارز بزرگ جهان تبدیل شد؟

چگونه استلار به ششمین رمزارز بزرگ جهان تبدیل شد؟

در شبکه استلار، معاملات با رمزارز بومی این شبکه با نام لومنز (XLM) معامله می‌شود. براساس داده‌های وبسایت CoinMarketCap.com، استلار در هفتهٔ گذشته توانست جایگاه ششم رمزارزها را با توجه به سهم بازار کسب کند.

اگر به طور اتفاقی با دیجی کوینر آشنا شده اید و هیچ اطلاعاتی در مورد رمز ارزها ندارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه ادامه مطلب، مقاله «رمز ارز چیست؟» را مطالعه نمایید.

تعدادی از پیشرفت‌های اخیر در به‌دست آوردن این جایگاه به استلار کمک کرده‌اند. در ادامه به بررسی عواملی می‌پردازیم که به استلار در عبور از رمزارزهای محبوبی مثل لایت کوین، آیوتا و تتر کمک کردند می‌پردازیم.

ده رمز ارز برتر بعد از بیت کوین کدام‌اند؟

معامله استلار با شرکت TransferTo باعث افزایش قیمت این رمزارز شد

از معاملهٔ کلیدیی که در هفتهٔ گذشته و بین استلار و ترانسفرتو انجام شد به‌عنوان یک عامل تقویت‌کنندهٔ مهم در راستای ارتقای رمزارز استلار و تبدیل آن به ششمین رمزارز بزرگ جهان یاد می‌شود. ترانسفرتو یک پلتفرم انتقال بین‌المللی پول است. استلار به‌عنوان پلتفرم فناوری دفتر کل و حسابداری توزیع‌شده شناخته می‌شود که از سیستم پرداخت و انتقال فرامرزی و برای اتصال به مؤسسات مالی پشتیبانی می‌کند. به دلیل داشتن قابلیت‌هایی در تسویهٔ سریع پرداخت‌های فرامرزی و اجرای معاملات USP، استلار نقش عمده‌ای در کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها و کاهش تأخیرهای زمانی دارد.

چگونه استلار به ششمین رمزارز بزرگ جهان تبدیل شد؟

به‌عنوان بخشی از توافق‌نامه، ترانسفرتو که به ادارهٔ یک شبکهٔ پرداخت (تلفن) همراه فرامرزی برای اقتصادهای نوظهور می‌پردازد، برای تقویت تسویه و انتقال پرداخت‌های بین‌المللی با استلار همکاری خواهد کرد. این همکاری باعث خواهد شد تا هزینه‌ها و زمان واقعی صرف شده کاهش یافته و کاربران شاهد یک انتقال ایمن باشند. هر دو سازمان از ویژگی‌هایی چون داشتن شبکه‌ قوی از شرکای وابسته، مؤسسات مالی، ارائه‌دهندگان خدمات مالی دیجیتال برخوردار هستند. در نتیجه همکاری این دو سازمان منجر به گسترش عملیات‌های انتقال پول به بیش از 70 نقطه در سراسر جهان خواهد شد.

دو هفته پیش، کوین بیس که به‌عنوان یکی از صرافی‌های پیشرو در صنعت رمز ارز شناخته می‌شود اعلام کرد که این شرکت در حال ایجاد امکاناتی جهت افزودن استلار به پلتفرم مبادلاتی خود است. این شرکت پیش از این ارزهایی چون کاردانو (ADA)، رمزارز 0x با نماد (ZRX)، بیسیک اتنشن توکن (BAT) و زدکش (ZEC) را در پلتفرم مبادلاتی خود وارد کرده است. انتظار می‌رود این اقدام موجب تقویت فعالیت بازار، افزایش شرکت‌کنندگان و افزایش نقدینگی استلار شود.

کوین ‌بیس چیست و چگونه می بایست از آن استفاده کرد؟

استلار چگونه گواهی رعایت و پیروی از شرع را به دست آورد؟

در 17ام جولای، استلار به دلیل توکنیزاسیون (امنیت داده‌ها) دارایی‌ها و پرداخت‌های رمزارزی به‌عنوان اولین پلتفرم DLT دریافت‌کنندهٔ گواهی رعایت شرع تبدیل شد. ادارهٔ بررسی شریعت (SRB) یک آژانس مشاوره بین‌المللی در زمینه شریعت است که تحت لیسانس بانک مرکزی بحرین فعالیت می‌کند. این آژانس به بررسی دارایی‌ها، مشخصات و ویژگی‌ها و کاربردهای استلار پرداخته و دستورالعمل‌های مورد نیاز جهت استفاده از برنامه‌های پیروی از شرع فناوری بلاک چین استلار در مؤسسات مالی اسلامی را ارائه می‌دهد. این گواهی به رمزارز لومنز نیز گسترش یافته است.

چگونه استلار به ششمین رمزارز بزرگ جهان تبدیل شد؟

این گواهی بازارهای جدیدی جهت گسترش استلار در نقاط مختلف جهان که در آن‌ها خدمات مالی منوط به پایبندی به اصول مالی اسلامی است باز خواهد کرد. به‌عنوان مثال، اکنون کشورهایی در خاورمیانه، نظیر بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات و کشورهایی در جنوب شرق آسیا نظیر اندونزی و مالزی می‌توانند از فناوری استلار در محصولات پیروی از شرع خود و ارائه خدمات بهره‌برداری کنند.

با این وجود، استلار اولین پلتفرم DLT نیست که موفق به‌کسب گواهی رعایت شرع می‌شود. در ماه مارس، نورکوین (NOORCOIN) موفق به کسب گواهی شریعت از طرف کمیته جهانی مشاوره شریعت شد و به اولین توکن در جهان تبدیل شد که موفق به کسب این گواهی می‌شود. به گزارش کوین تلگراف، براساس گزارشی که از مشاور داخلی شرع به‌دست شرکت سرمایه‌گذاری استارت آپی Blossom Finance رسید، در ماه آوریل، بیت کوین تحت قوانین شرع با عنوان “به‌طور کلی مجاز” به‌رسمیت شناخته شد.

توکن های رمزگذاری شده چه هستند؟

آیا IBM به پروژه استیبل‌کوین بر مبنای استلار بازمی‌گردد؟

در میانه‌های ماه جولای، شرکت IBM اعلام کرد که در حال بازگشت به پروژهٔ استیبل‌کوین “Stronghold USD” است. این پروژه برمبنای فناوری بلاک چین شبکه استلار احداث شده است. استیبل‌کوین توسط پلتفورم Stronghold طراحی ‌و راه‌اندازی شد. Stronghold یک پلتفرم مبادلاتی رمزارزی است که در استلار مستقر شده است. شرکت بیمه سپرده‌گذاری فدرال (FDIC) که با نام Stronghold USD شناخته می‌شود اعلام کرد استیبل‌کوین به‌صورت یک‌به‌یک یعنی یک دلار به ازای هر سکه پشتیبانی خواهد شد و سپرده‌ها و ذخایر توسط یک شرکت معتبر دولتی نگه‌داری خواهد شد. FDIC یک آژانس فدرالی است که بیمهٔ سپرده‌های مشتریان تا مبلغ 250,000 دلار را در بانک‌های تجاری و مؤسسات سپرده‌گذاری تضمین می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استیبل کوین می‌توانید از مطلب آموزشی «استیبل کوین چیست؟» دیدن نمایید.

چگونه استلار به ششمین رمزارز بزرگ جهان تبدیل شد؟

در صورت همکاری با IBM، استرانگ‌هولد USD قادر به کشف کاربردهایی در شبکه‌های تجاری بلاک چین بر روی پلتفرم بلاک چین IBM خواهد شد.

به گفتهٔ معاون رئیس جهانی فناوری بلاک چین IBM، جسی لوند، با دیجیتالی کردن دارایی‌های موجود در جهان با استفاده از فناوری بلاک چین شاهد دگرگون شدن انواع مختلف تراکنش‌های انجام شده در سراسر جهان خواهیم بود. انواع ابزارهایی که با پول‌های سنتی پشتیبانی می‌شوند مانند توکن استرانگ‌هولد USD، می‌توانند بنیهٔ عملیات‌های بانکی بین‌المللی و پرداختی را بهبود بخشند. با این کار بانک‌ها به‌سادگی و بدون اعمال تغییرات چشمگیر در شیوهٔ بانکداری اصلی و زیرساخت‌های انطباقی خود می‌توانند با شبکه‌های بلاک چین عمومی تلفیق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.