پرش به محتوا

ایلان ماسک دوباره درباره دوج کوین توییت زد؛ رشد ۳۰ درصدی قیمت دوج کوین

پس از آن که ایلان ماسک توییتی دیگر در مورد دوج کوین منتشر کرد، قیمت این رمز ارز جهشی ۳۰ درصدی داشت. دوج کوین حالا محبوب سلبریتی‌ها شده است؛ اسنوپ داگ، رپر آمریکایی، جدیدترین سلبریتی مشهوری است که دوج کوین او را جذب کرده است. ماسک هم در توییت خود به تمجید اسنوپ داگ از دوج کوین اشاره کرده است.
به گزارش یوتودی، اسنوپ داگ در یک توییت خطاب به ایلان ماسک که به‌سرعت هم در شبکه‌های مجازی سروصدا کرد، تصویری فتوشاپ‌شده از هفتمین آلبوم استودیویی خود را منتشر کرد که در آن، صورت خود را با تصویر سگی که در لوگوی دوج کوین دیده می‌شود جایگزین کرده بود.
جین سیمونز (Gene Simmons)، خواننده مشهور گروه کیس (Kiss)، از جمله دیگر افرادی بود که نسبت به دوج کوین واکنش نشان داد. او با انتشار تصویری از انیمیشن شیرشاه (The Lion King)، خودش، ایلان ماسک و اسنوپ داگ را در حال بالا بردن دوج کوین نشان داد. ماسک خودش هم کمی بعد این تصویر را بازنشر کرد.
عکس منتشرشده در توییتر ایلان ماسک
ماسک اوایل هفته جاری هم با توییتی در مورد دوج کوین، آن را «رمز ارز مردم» خواند. این توییت در نهایت باعث شد که قیمت دوج کوین ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.
قیمت دوج کوین از هفته گذشته تا به حال حدود ۲۰۰ درصد رشد کرده است. ۲۹ ژانویه، دوج کوین اوج تاریخی خود در محدوده ۰.۰۸۷ دلار را ثبت کرد. در حال حاضر هم هر واحد دوج کوین در محدوده ۰.۰۵ دلار معامله می‌شود.
اینکه ایلان ماسک به‌عنوان ثروتمندترین مرد جهان به تبلیغ و تمجید دوج کوین بپردازد ورای واقعیت است؛ چراکه دوج کوین یک رمز ارز طنز یا میم کوین (Memecoin) به حساب می‌آید. ماسک در این باره می‌گوید:
سادگی [دوج کوین] نبوغ آن است.
او در اظهارنظر دیگری دوج کوین را «بامزه‌ترین رمز ارز» خواند و گفت که شوخی‌بودن آن بزرگترین ویژگی آن است. به‌گفته وی اگر یک میم کوین به یک ارز واقعی تبدیل شود، نتیجه‌اش «عجیب‌ترین» اتفاق ممکن خواهد بود. او در این باره نوشت:
عجیب‌ترین نتیجه چه می‌تواند باشد؟ اینکه یک ارز که به‌عنوان یک شوخی ساخته شده بود، به یک ارز واقعی تبدیل شود.
ماسک پیش‌تر یک نظرسنجی در توییتر خود به راه انداخت و از دنبال‌کنندگان خود خواست که پیش‌بینی کنند ارز آینده زمین چه خواهد بود. در این نظرسنجی حدود ۷۲ درصد به دوج کوین رأی دادند و ۲۸ درصد هم دیگر ارزهای دیجیتال را انتخاب کردند.
ماسک در هفته‌های گذشته هم بیت کوین را به بیوی توییتر خود اضافه کرده بود. او چند روز پیش بیت کوین را از بیوی توییتر خود حذف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *