پرش به محتوا

بریتانیا به شرکت‌های رمز ارز اعلام کرد: یا مجوز بگیرید یا تعطیل کنید!

بریتانیا به شرکت‌های رمز ارز اعلام کرد: یا مجوز بگیرید یا تعطیل کنید! – رمز ارز

اخبار قانون‌گذاری

مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا (FCA) به شرکت‌های ثبت‌نشدهٔ رمز ارز اخطار داد که باید مطابق برنامه‌ای که در ابتدای سال ۲۰۲۰ تصویب و تصریح شده است، تمام فعالیت‌های خود را تعطیل و سرمایۀ سرمایه‌گذاران را به آنها بازگردانند.  
به گزارش بلاک کریپتو، ۸ ژانویه (۱۹ دی)، این سازمان نظارتی هشدار داد که کسب‌وکارهای رمز ارزی که تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۵ آذر) درخواست ثبت‌ به مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا ارائه نکرده باشند یا درخواست خود را پس گرفته باشند، باید تمام فعالیت‌های مربوط به رمز ارز خود را تا پیش از ۱۰ ژانویه (۲۱ دی) متوقف کنند.   
در ایمیلی که برای این شرکت‌ها ارسال شد، این مرجع نظارتی نوشت که کسب‌وکارها باید تمام مسائل مربوطه را با دقت در نظر بگیرند و در صورت امکان، هرگونه پول یا دارایی دیجیتالی را که در چارچوب قوانین ضدپولشویی قرار می‌گیرد، پس دهند.
در این ایمیل نوشته شده است:
هر کسب‌وکاری که در حال حاضر در حوزه دارایی‌های دیجیتال و در محدودهٔ نظارتی قوانین ضدپولشویی بریتانیا فعالیت می‌کند، باید تا ۹ ژانویه ۲۰۲۱، فرایندهای ضدپولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم را گذرانده و از مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا مجوز قانونی دریافت کرده باشد. اگر شما از جمله کسب‌وکارهایی در بریتانیا هستید که در حال حاضر هنوز فعالیت‌هایی مرتبط با دارایی‌های دیجیتال انجام می‌دهید و مشمول هر کدام از دسته‌های اشاره‌شدۀ فوق قرار می‌گیرید، باید تا پیش از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱ این فعالیت‌ها را متوقف کنید.
از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۰ دی ۹۸)، مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا نظارت بر اجرای قوانین مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در شرکت‌های رمز ارز را آغاز کرد و در آن زمان هشدار داد که این شرکت‌ها باید تا همان تاریخ در سال بعد (۱۰ ژانویه ۲۰۲۱)، ثبت شده باشند. اخیراً، این سازمان، پس از ثبت موقت ۹۰ شرکت، مهلت مذکور را تا ۹ ژوییه ۲۰۲۱ (۱۸ تیر ۱۴۰۰) تمدید کرده است.   
مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا در ایمیل خود اظهار داشت که انتظار دارد شرکت‌های رمز ارز شرایط را برای مشتریان خود توضیح بدهند و علاوه بر این، هر گزینهٔ جایگزینی را که به نفع مشتریان باشد، به آنها ارائه دهند. این سازمان نظارتی در ایمیل خود نوشت:
شما باید برای چگونگی انجام این کار از مشاوره حقوقی شرکت خود استفاده کنید. از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ به بعد، هرگونه ارائهٔ خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال به افراد، ارتکابِ جرم قلمداد می‌شود و در این صورت، تحت پیگرد نهاد اجرای قانونِ مرجع راهبرد امور مالی بریتانیا قرار خواهد گرفت.
در اوایل روز گذشته (۲۲ دی)، این سازمان هشداری جدی در مورد «خطرات بسیار زیادی» که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کند منتشر کرد.

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info