پرش به محتوا

به‌روز رسانی واسیل کاردانو از جمعه آغاز شد؛ چه تغییراتی در راه است؟

فرآیند ۵ روزه هاردفورک واسیل کاردانو روز جمعه آغاز شد. انتظار می‌رود هاردفورک واسیل هزینه‌های تراکنش را کاهش، سرعت تراکنش‌ را افزایش و مقیاس‌پذیری شبکه کاردانو را بهبود بخشد.

به گزارش ایده خبر و به نقل از دیکریپت، هاردفورک واسیل کاردانو که قرار است ۵ روز طول بکشد روز جمعه آغاز شد. به گفته چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو، این رویداد سخت‌ترین به‌روز رسانی پروژه است که توسعه‌دهندگان از آغاز پروژه در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) با آن مواجه بوده‌اند.

فردریک گرگارد (Frederik Gregaard)، مدیر عامل بنیاد کاردانو می‌گوید مزیت اصلی هارد فورک Vasil کاهش زمان پردازش تراکنش خواهد بود.

وی گفت:

واسیل قابلیت‌های قرارداد هوشمند کاردانو را از طریق ورژن دوم زبان برنامه‌نویسی پلوتوس (Plutus V2) افزایش می‌دهد که کارایی بیشتری را برای پلتفرم قدرتمند قراردادهای هوشمند کاردانو به ارمغان می‌آورد. همچنین توان عملیاتی شبکه را بهبود می‌بخشد و در نهایت، هزینه‌های اجرای اسکریپت و اندازه تراکنش را کاهش می‌دهد.

به عبارت دیگر، پس از هارد فورک واسیل و ارتقای زبان برنامه نویسی پلوتوس که در ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) تکمیل می‌شود، امکان نوشتن قراردادهای هوشمند کاردانو با کد کمتری وجود خواهد داشت. این امر کارمزد تراکنش‌ها را کاهش می‌دهد؛ زیرا تعداد بیشتری تراکنش می‌توانند در هر بلاک یا در هر «دسته از تراکنش» در شبکه قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *