پرش به محتوا

بورس کالای شیکاگو (CME) برای اتریوم قرارداد آتی راه‌اندازی می‌کند

بورس کالای شیکاگو (CME) برای اتریوم قرارداد آتی راه‌اندازی می‌کند – رمز ارز

گروه بورس کالای شیکاگو (CME) در نظر دارد سال ۲۰۲۱ بازار قرارداد‌های آتی اتریوم خود را راه‌اندازی کند. این گروه در حال حاضر منتظر تأیید مراجع قانونی است.
به گزارش «The Block»، گروه بورس کالای شیکاگو که در بحبوحه سال ۲۰۱۷ با راه‌اندازی بازار قرارداد‌های آتی بیت کوین وارد بازار ارزهای دیجیتال شده بود، روز چهارشنبه و درحالی که قیمت بیت کوین از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کرد، اعلام کرد که بازار قرارداد‌های آتی اتریوم را راه‌اندازی خواهد کرد.
این پلتفرمِ قراردادهای آتی اتریوم در‌صورت دریافت مجوزهای قانونی، ۸ فوریه (۲۰ بهمن) راه‌اندازی خواهد شد. تسویه‌ حساب‌ قراردادهای آتی اتریوم به صورتی نقدی بوده و براساس نرخ مرجع جفت ارزهای اتر/دلار پرداخت می‌شود. بر اساس اطلاعیه وب‌سایت بورس کالای شیکاگو، ارزش هر قرارداد برابر با ۵۰ اتر است.
گروه بورس کالای شیکاگو در رابطه با بازار قرارداد‌های آتی اتریوم گفت:
باتوجه به موفقیت بازار قراردادهای آتی و اختیار بیت کوین، گروه بورس کالای شیکاگو بازار قراردادهای آتی اتریوم را از ماه فوریه (بهمن) به گزینه‌های مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال خود اضافه خواهد کرد.
شرایط سرمایه‌گذاری در قراردادهای آتی اتریوم
گروه بورس کالای شیکاگواز سال ۲۰۱۷ بازار بزرگی را برای قراردادهای آتی بیت کوین راه‌اندازی کرد. بر اساس آخرین بررسی‌ها، حجم قراردادهای آتی بازِ بیت کوین بیش از ۱ میلیارد دلار است و همین موضوع بیت کوین را به یکی از بزرگترین بازارهای قراردادهای آتی باز در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است. منظور از قرارداد‌های آتی باز، بخشی از قرار‌داد‌های آتی است که هنوز تسویه نشده‌اند. بازار قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در بیت کوین است، چراکه به آنها این امکان را می‌دهد تا با همان روشی که در بازار‌های سنتی بورس کالای شیکاگو سرمایه‌گذاری می‌کنند، در بیت کوین هم سرمایه‌گذاری کنند.
گروه بورس کالای شیکاگو در اوایل سال ۲۰۲۰ بازار قراردادهای اختیار بیت کوین را نیز راه‌اندازی کرد.
راه‌اندازی بازار قرارداد‌های آتی اِتِر یک تغییر ۱۸۰ درجه‌ای در رویکرد این شرکت به حساب می‌آید، چراکه قبلا گفته بود تمام تمرکز خود را روی بیت کوین گذاشته است. تیم مک‌کورت (Tim McCourt)، رئیس بخش جهانی شاخص بورس و خدمات سرمایه‌گذاری جایگزین (AIP) در بورس کالای شیکاگو، در مصاحبه‌ای که در اواخر سال ۲۰۱۹ انجام داد، گفته بود که این شرکت از دسامبر ۲۰۱۷ روی بیت کوین «متمرکز» شده است.
مک‌کورت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده بود که راه‌اندازی بازار قراردادهای آتی اِتِر به رشد بازار قراردادهای آتی و اختیار بیت کوین بستگی دارد.
مک‌کورت در رابطه با راه‌اندازی بازار قراردادهای آتی اتریوم گفت:
با توجه به افزایش تقاضای مشتریان و رشد چشم‌گیر بازار قراردادهای آتی و اختیار بیت کوین، معتقد هستیم که راه‌اندازی بازار قراردادهای آتی اِتِر ابزار ارزشمندی را برای خرید و فروش و نگهداری رمز ارز در اختیار مشتریان ما قرار خواهد داد.
مجموع قراردادهای آتی باز بیت کوین در صرافی‌های رمز ارز

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info