پرش به محتوا

رکوردشکنی تاریخی تولید آدرس‌های جدید اتریوم برای ایردراپ توکن اسپارک

ثبت موجودی (snapshot) برای ایردراپ اسپارک باعث افزایشی تاریخی در آدرس‌های اتریوم شده است.
به گزارش کوین تلگراف، در ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) نرخ ایجاد آدرس‌های اتریوم به بالاترین سطح در ۳۵ ماه اخیر رسید. طبق داده‌های سنتیمنت (Santiment)، در این روز بیش از ۱۷۷,۰۰۰ آدرس جدید اتریوم ایجاد شد.
سنتیمنت که یک ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل در این زمینه است، گزارش داد که معیار رشد شبکه نشان می‌دهد که فقط در یک روز حدود ۱۷۷,۵۰۰ آدرس جدید به شبکه اتریوم افزوده شده است.
تعداد آدرس‌های فعال اتریوم نیز در ۱۴ دسامبر به ۷۱۴,۰۸۱ عدد افزایش یافت، اگرچه این عدد هنوز با اوج تاریخی آن که ۱.۱ میلیون آدرس بود فاصله دارد. طبق آمار Bitinfocharts.com، این اوج تاریخی در زمان رونق ارزهای دیجیتال در اواخر ۲۰۱۷ و اوایل ۲۰۱۸ به ثبت رسیده است.
افزایش آدرس‌های اتریوم و همچنین آدرس‌های فعال آن در ماه‌های اخیر، می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از جمله افزایش میزان استخراج نقدینگی در پروژه‌های دیفای که در ازای سپرده‌گذاری اتر، سود خوبی به کاربران می‌دهد.
پیش‌بینی‌ها مبنی بر دریافت پاداش خوب برای سهام‌گذاری در زنجیره تازه راه‌اندازی‌شدهٔ بیکن چین هم می‌تواند یکی دیگر از عوامل افزایش تعداد آدرس‌ها باشد، چراکه سرمایه‌گذاران برای سهام‌گذاری در زنجیرهٔ جدید، اقدام به خرید اتر می‌کنند. همچنین نزدیک‌‌شدن قیمت بیت کوین به اوج تاریخی آن، دلیل دیگر بر افزایش اقبال به دیگر ارزهای دیجیتال از جمله اتر بوده است.
اما در یک پست در وب‌سایت ردیت که موضوع افزایش آدرس‌ها در آن مورد بحث قرار گرفته است، این احتمال مطرح شده که ایردراپ توکن‌های اسپارکِ شبکهٔ فلیر برای دارندگان ریپل، از دلایل اصلی افزایش آدرس‌ها بوده است. فلیر پروتکل جدیدی است که قصد دارد با سازگارشدن با قراردادهای هوشمند موجود در ماشین مجازی اتریوم، امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را به اکوسیستم ریپل وارد کند. SoundofCreekWater که یکی از کاربران ردیت است، در این مورد می‌گوید:
افزایش تعداد آدرس‌ها ممکن است به‌خاطر ایردراپ توکن اسپارک باشد که مستلزم ایجاد آدرس سازگار با اتریوم است.
توکن بومی فلیر (FLR)، جهت تأمین وثیقه برای صدور FXRP مورداستفاده قرار خواهد گرفت. FXPR نمایان‌گر توکن‌های XRP در شبکهٔ فلیر است و بدون نیاز به اعتماد کار می‌کند. در جریان این ایردراپ، در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۲ آذر) موجودی آدرس‌های XRP ثبت شد و این اتفاق با افزایش تعداد آدرس‌های اتریوم همزمان شده است.
فلیر توضیح داده است که ۴۵ میلیارد توکن اسپارک توزیع خواهد شد که ۱۵ درصد از آنها در زمان راه‌اندازی شبکه قابل مطالبه هستند. شبکه در سه الی شش ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد. بقیه توکن‌ها هم طی دو سال آینده توزیع می‌شوند. در اطلاعیهٔ فلیر آمده است:
اگر قصد دارید خودتان توکن‌هایتان را نگهداری کنید، روش دریافت توکن‌های اسپارک به این صورت است که کلید قسمت پیغام موجود در آدرس دفترکل ریپل را در آدرس فلیر تنظیم می‌کنید.
در ادامه توضیح داده شده است که آدرس فلیر یک آدرس سازگار با اتریوم است که باید ظرف شش ماه از تاریخ ثبت موجودی ایجاد شود.
در حالی که بیشتر صرافی‌های بزرگ مانند کوین بیس و بایننس از این ایردراپ پشتیبانی کرده و مراحل آن را به‌صورت خودکار انجام می‌دهند، کسانی که خودشان توکن‌های XRP را خارج از صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌کنند، برای احراز شرایط ایردراپ باید آدرس فلیر ایجاد می‌کردند. قیمت XRP از زمان ثبت موجودی، حدود ۲۲ درصد کاهش یافته است.