پرش به محتوا

قیمت دلار بار دیگر به مقاومت ۴۹ هزار تومانی حمله کرد – ایده خبر

به گزارش ایده خبر دیروز، روند صعودی قیمت دلار این اسکناس را در کانال ۴۹ هزار تومانی نشاند. روز گذشته اسکناس دلار ۵۰۰ تومان گران شد و با قیمت ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومان به کار خود پایان داد.
تحلیلگران بازار معتقدند محدوده مقاومتی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومانی این اسکناس شکسته شد و منطقه بعدی، محدوده ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومانی است. به اعتقاد آنها خط حمایتی دلار، منطقه ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومانی است.
روز گذشته باشگاه خبرنگاران جوان به گفت‌وگویی تفصیلی با رئيس کل بانک مرکزی پرداخته بود. در این مصاحبه وی بار دیگر بازار آزاد را بازار غیررسمی عنوان کرده و به این بازار تاخته بود.
دلار ابزار دست سیاستگذار شد!
در بخشی از این گفت‌وگو فرزین به نوسانات نرخ ارز اشاره کرده و گفته است که برای خروج از چرخه تورم آن را محدود می‌کنیم. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی معتقدند کنترل دستوری قیمت ارز صرفا برای مهار تورم کافی نیست و ما معمولا عوامل ایجاد تورم در زمان رکود را مهار نمی‌کنیم.

آنها موید این موضوع را نیز عدم رشد اقتصادی و افزایش نیافتن GDP بعد از هر رکود عنوان می‌کنند. رجوع به تجربه سال‌های گذشته که بعد از هر دوره تورمی با مهار دستوری قیمت‌ها، کشور در شرایط رکودی قرار می‌گیرد و بعد دوباره بازارها تورمی بیش از دوره قبل را تجربه می‌کنند،  موضوعی است که صحه بر اظهارات کارشناسان اقتصادی می‌گذارد تا حرف‌درمانی سیاستگذار!
کارشناسان بازارهای مالی معتقدند بررسی حرکت قیمت دلار نشان می‌دهد که این اسکناس نسبت به ۶ ماه تا یک سال گذشته در روند صعودی قرار گرفته است. آنها موید این موضوع را نیز افزایش قیمت کالاهای اساسی، کالاهای مصرفی، لوازم خانگی، لوازم الکترونیک و خودرو می‌دانند.
]]>

دیروز کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر به موضوع شکایت ایران از کره جنوبی اشاره کرد. وی اقدام حقوقی را گام تکمیلی برای وادار کردن طرف مقابل دانست و خاطرنشان کرد: «اقدام ایران یک پیام روشن به طرف کره ارسال کرد مبنی بر اینکه ایران در احقاق حقوق خود بسیار جدی است و اجازه تضییع حقوق ملت ایران را نخواهد داد.»
قیمت نرخ‌های مختلف
دیروز نهم مرداد، اسکناس دلار در سایت بازار متشکل ارزی با قیمت ۴۱ هزار و ۳۰۴ تومان عرضه شد و ۱۵ تومان افزایش داشت. دلار حواله نیز با همین مقدار افزایش با رقم ۳۷ هزار و ۵۴۹ تومان عرضه شد.
همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.
قیمت ارزهای موثر
در آخرین معامله دیروز، یورو در بازار آزاد با افزایش نزدیک به ۶۰۰ تومانی  یک پله بالا رفت و با قیمت ۵۴ هزار و ۳۳۷ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با افزایش هفت تومانی به قیمت ۴۵ هزار و ۴۹۰ تومان رسید. یوروی حواله نیز همانند اسکناس یورو هفت تومان افزایش قیمت داشت و با رقم ۴۱ هزار و ۳۵۵ تومان عرضه شد.
درهم امارات در آخرین معامله دیروز با رقم ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان معامله شد و رشد ۱۳۰ تومانی داشت. حواله درهم با قیمت ۱۰ هزار و ۲۲۴ تومان مبادله شد و چهار تومان افزایش داشت. اسکناس درهم نیز با هفت تومان افزایش با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۷ تومان عرضه شد.
گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *