پرش به محتوا

مدیرعامل مایکرواستراتژی خطاب به ایلان ماسک: سهام تسلا را تبدیل به بیت کوین کن؛ ماسک پاسخ داد

مدیرعامل مایکرواستراتژی خطاب به ایلان ماسک: سهام تسلا را تبدیل به بیت کوین کن؛ ماسک پاسخ داد – رمز ارز

اخبار بیت کوین

مایکل سیلور (Michael Saylor) مدیرعامل مایکرواستراتژی، در سؤال و جوابی توییتری به ایلان ماسک پیشنهاد کرده است که سرمایه خود را در تسلا به بیت کوین تبدیل کند.
به گزارش یوتودی، پس از یک طوفان توییتری در ارتباط با ارزهای دیجیتال، مایکل سیلور از ماسک خواست که سهام خود را در شرکت تسلا به بیت کوین تبدیل کند. او خطاب به ماسک نوشت:
اگر می‌خواهی از ۱۰۰ میلیارد دلار سهامت در تسلا سود کسب کنی، بیت کوین را وارد ترازنامه‌های شرکت کن. دیگر شرکت‌های شاخص S&P500 هم به‌دنبال تو کاری مشابه را انجام خواهند داد و در زمان مقرر، ارزش دارایی‌هایت به ۱ تریلیون دلار می‌رسد.
پس از آن ماسک پرسید:
آیا چنین تراکنشی ممکن است؟
سیلور در پاسخ به این سؤال گفت:
بله. من ۱.۳ میلیارد دلار در ماه‌های گذشته خریده‌ام و خوشحال می‌شوم روش کارم را به‌صورت آفلاین به تو بگویم. از یک دانشمند خفن به یک دانشمند خفن دیگر!
تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss)، مدیرعامل صرافی جمینی هم با اشاره به صحبت‌های این دو، گفت که در حال حاضر «نقدینگی بسیار زیادی» در بازار وجود دارد.

سیلور پیش‌تر و در مصاحبه خود با هایپرچنج (HyperChange)، گفته بود که تسلا و دیگر شرکت‌های بزرگ باید سرمایه‌گذاری سرمایه‌های دلاری خود را در بیت کوین در نظر بگیرند تا از این طریق قدرت خرید خود را حفظ کنند. او در این باره گفت:
اگر تسلا یک میلیارد دلار در این بازار قرار دهد، سرمایه خود را در عرضه ۱۲ ماه به دو برابر می‌رساند. اگر ۲ میلیارد سرمایه قرار دهد، این احتمال وجود دارد که ۱۰ میلیارد دلار عایدش شود. البته هر کسی می‌تواند این کار را بکند. اگر یک میلیاردر هستید که در صندوق‌های پوششی سرمایه‌گذاری می‌کنید، یک میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنید و همه جا بگویید من این کار را کردم.
دیروز ایلان ماسک در توییتی، بیت کوین را «کلمه امن» خود خوانده بود. او کمی بعد اعلام کرد که این توییت شوخی بوده و بیت کوین هم به بدی ارزهای فیات است.
رویکرد ماسک در ارتباط با بیت کوین گاهی مثبت و گاهی منفی بوده است. می‌توان گفت که او بیشتر تمایل دارد اعضای هیئت‌مدیره تسلا را ترغیب کند که دوج کوین بخرند تا بیت کوین!
قیمت دوج کوین پس از توییت‌های روز گذشته ایلان ماسک، رشدی ۲۰ درصدی را تجربه کرد.

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info