پرش به محتوا

معرفی ایردراپ های هفته؛ ایردراپ‌های ۴ تا ۹ خرداد را چگونه دریافت کنیم؟

ایردراپ اصطلاحی است که به توزیع رایگان توکن‌ها در بین کاربران گفته می‌شود. Airdrop یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی است که بیشتر پروژه‌های کریپتویی از جمله پروتکل‌های دیفای، توکن‌های NFT و بازی‌های P2E انجام می‌شود. ایردراپ از این نظر یک روش تبلیغاتی موثر محسوب می‌شود، که کاربران می‌توانند به کسب درآمد بپردازند. ایده خبر در روزهای سه‌شنبه هر هفته، به معرفی Airdropهای معتبر می‌پردازد. در شماره ۳۰ از این سری مقالات، به معرفی ایردراپ پلتفرم‌های Step App و Ink Finance می‌پردازیم. با ایده خبر همراه باشید.

معرفی ایردراپ Step App
منبع: Step.App
Step App پروتکل توسعه‌دهنده Fitfi (مخفف Fitness Finance) است. فیتفای یک پلتفرم Move to Earn است، که ورزش فیزیکی را با متاورس، از طریق NFTها و موقعیت جغرافیایی کاربران ترکیب می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از پلتفرم Fitfi، با ورزش کردن کسب درآمد کنند. 

اپلیکیشن Step اولین برنامه پروتکل استپ است. این اپ توسط تیم سازنده همین پروتکل ساخته شده و برای چند هدف طراحی شده است: 
اپلیکیشن اصلی پلتفرم Fitfi است.تبدیل شدن به مسیری برای ورود خرده‌فروشان لوازم ورزشی به متاورس.تبدیل شدن به شبکه‌ای گسترده برای ورزشکاران و اینفلوئنسرها به متاورس و پروتکل استپ.
توکن حاکمیتی استپ اپ، FITFI نام دارد و برای استیکینگ، مشوق‌های تامین نقدینگی، بازخرید و سوزاندن به‌کار می‌رود. 
پروتکل Step یک توکن داخل بازی به نام KCAL نیز دارد، که برای خرید SNEAKها (کفش‌های NFT این پروتکل) به‌کار می‌روند و با استیکینگ این NFTها و سپس قدم زدن یا دویدن، به‌دست می‌آیند. 
امور مالی این پروتکل بدین صورت است: 
خریدهای خرد: کاربران می‌توانند استایل‌های نقشه، Skinهای کاراکترها، اسکین‌های کفش‌ها و غیره را خریداری کنند.مسابقات: بازیکنان می‌توانند با دوستان خود تیم تشکیل دهند و یا به‌صورت تکی با دیگران مسابقه دهند. البته در صورتی می‌توانید در این مسابقات شرکت کنید، که توکن‌های FITFI را استیک کرده باشید. تورنمنت‌ها: شما می‌توانید در لیدربورد یا بازی‌های رتبه‌بندی شرکت کنید و اگر به رتبه‌های بالایی دست یافتید، اسکین‌های منحصربه‌فردی را جایزه می‌گیرید. شرکت در این مسابقات نیاز به بلیت دارد. بازار NFT بازی: استپ اپ ۲.۵ درصد کارمزد از کل توکن‌های بی‌همتایی که در بازار بازی معامله می‌شوند، دریافت می‌کند. فروش توکن‌های یکتا: هر ماه تعداد محدودی از کفش‌های NFT به‌فروش می‌رسند. 
۵۰ درصد از درآمد بازی، صرف بازخرید توکن‌های Fitfi می‌شود. همچنین اگر در سیستم حاکمیتی بازی رای کافی داده شود، تا ۵۰ درصد از توکن‌های بازخرید شده، می‌توانند سوزانده شوند. مابقی ۵۰ درصد نیز در بین افرادی که NFTهای خود را سپرده‌گذاری کرده‌اند، به‌عنوان پاداش استیکینگ توزیع می‌شود. 
استیک کردن توکن فیتفی و توکن‌های نقدینگی (LP Token) کفش‌ها و اسکین‌های آواتار خاصی را باز یا Unlock می‌کنند. این آواتارها در لیدربورد مسابقات تورنمنت نمایش داده می‌شوند. 
توکن‌های KCAL نیز برای مینت کردن کفش‌ها (SNEAK) به‌کار می‌روند. همچنین با استیکینگ کفش و سپس پیاده‌روی یا دویدن، می‌توانید از این توکن‌ها پاداش بگیرید. 

اطلاعات مربوط به ایردراپ Step App
اکنون استپ اپ با همکاری شرکت WebCoin Capital یک کمپین ایردراپ ترتیب داده‌اند. وبکوین کپیتال یک سرمایه‌گذار سازمانی است که بیشتر پروژه‌های پورتفوی آن را بازی‌های بلاکچینی تشکیل می‌دهند. 
 در این کمپین ۲۰,۰۰۰ توکن Fitfi به شکل زیر توزیع می‌شود: 
نفرات ۱ تا ۱۰ از نظر امتیاز، هر کدام ۵۰۰ توکن فیتفی دریافت می‌کنند.نفرات ۱۱ تا ۲۰ هر کدام ۲۰۰ توکن دریافت می‌کنند. به نفرات ۲۱ تا ۵۰ هر نفر ۱۰۰ توکن FITFI تعلق می‌گیرد. 
همچنین ۲۵۰ شرکت‌کننده نیز به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و به اندازه ۱۰ هزار دلار توکن فیتفی به‌صورت مساوی بین آنها تقسیم خواهد شد. یک شرکت‌کننده نیز انتخاب می‌شود و ۲۰۰۰ USDC به او ایردراپ می‌شود. 
این ایردراپ از تاریخ ۴ خرداد آغاز شده و تا ۴ تیر ادامه دارد و یک هفته پس از اتمام کمپین نیز ایردراپ‌ها توزیع می‌شوند. 
برای شرکت در این ایردراپ باید آدرس BSC یا آوالانچ خود را ارائه دهید. 
منبع: Gleam
چگونه در ایردراپ استپ اپ شرکت کنیم؟ 
برای شروع، وی پی ان خود را غیرفعال کنید و وارد این لینک شوید. سپس این کارها را انجام دهید تا واجد شرایط دریافت ایردراپ شوید. هرچه امتیاز شما بالاتر باشد، شانس شما نیز بیشتر می‌شود. 
نوشته مشخص شده را توییت کنید (۱ امتیاز).صفحه WebcoinCapital را در توییتر فالو کنید (۱ امتیاز).اکانت Solwebboy2 را در توییتر فالو کنید (۱ امتیاز).پست ایردراپ را ریتوییت کنید. باید نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس بایننس اسمارت چین یا آوالانچ خود را نیز وارد کنید (۱ امتیاز).پست SolWebBoy2 را ریتوییت کنید (۱ امتیاز).به کانال و گروه تلگرامی Webcoin Capital بپیوندید (موارد قبلی را انجام دهید تا این گزینه فعال شود. ۱ امتیاز).پست ایردراپ را به‌صورت کت (Quote) ریتوییت کنید، ۳ نفر از دوستان خود را تگ کنید و لینک ریتوییت خود را قرار دهید (۱ امتیاز).در اپلیکیشن استپ اپ رجیستر کنید و اکانت بسازید (۵ امتیاز).
پس از این که تمام این تسک‌ها را انجام دادید، مابقی تسک‌ها باز می‌شوند: 
استپ اپ را در توییتر فالو کنید (۱ امتیاز).در گروه و کانال تلگرامی تبلیغ‌کننده این کمپین بپیوندید (۱۰ امتیاز). این تسک اختیاری است؛ اما برای افزایش امتیاز می‌توانید جوین شوید. اگر در ایونت قبلی وب‌کوین کپیتال شرکت کرده‌اید، می‌توانید تا ۱۰ امتیاز اضافی دریافت کنید. با لینک دعوت خود، دوستان خود را به این ایردراپ دعوت کنید (هر نفر ۵ امتیاز).
منبع: Gleam
معرفی ایردراپ Ink Finance

Ink Finance پروتکلی است که قصد دارد سیستم دائوی مالی را برای سازمان‌های غیرمتمرکز (مانند پلتفرم‌های مدیریت کریپتو، پروتکل‌های وب ۳ و برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp)ها) و حتی بنیادهای سنتی مانند شرکت‌های بزرگ، سازمان‌های اقتصادی و مزایدات بهینه‌سازی کند. 
ماژول‌های پیکربندی Dao و ابزارهای مدیریت مالی این پلتفرم قابل شخصی‌سازی و تنظیم هستند. اصلی‌ترین اهداف اینک فایننس این موارد هستند: 
ایجاد دائوهای ماژولار و پلتفرمی برای تولید محصولات مالی. ایجاد سیستم حاکمیتی مقاوم در برابر حملات سیبل (Sybil Attack).دسترسی به پلتفرم‌های جذب سرمایه قانونی. 

این پروتکل می‌تواند هر نوع دارایی و محصول مالی را رپ (Wrap) کند و آنها را به‌صورت توکن دربیاورد. این توکن می‌تواند به‌عنوان وثیقه و یا جزئی از صندوق سرمایه‌گذاری به کار رود و در نتیجه، مزایای نقدینگی و یکپارچگی دارایی‌ها را برای بلاکچین میزبان خود ایجاد کند. 
همچنین ماژول محصولات اینک (Ink Products Module) می‌توانند دارایی‌های فیزیکی که شامل اطلاعاتی مانند اسناد مهم هستند را رپ کنند و به‌شکل یک توکن NFT صادر کنند. سپس این توکن‌های بی‌همتا می‌توانند به ولت‌های دیگر منتقل شوند و معاملات این دارایی‌های فیزیکی از این طریق انجام شود. ساختار اصلی که این امکان را فراهم می‌کند، InkEnvelope نام دارد. این ساختار پیچیدگی توکنیزه کردن این دارایی‌های متنوع را حذف می‌کند و در عین حال، اطلاعات آنها را حفظ می‌کند و با افزودن یک لایه جدید از قابلیت برنامه‌ریزی، آنها را به دنیای برنامه‌های DeFi متصل می‌کند.

ماژول محصولات Ink به دائوها اجازه می‌دهد تا شخصی‌سازی و تنظیمات این دارایی‌های فیزیکی را تعیین کنند. این محصولات می‌توانند برای جذب سرمایه یا مزایده به سرمایه‌گذاران معرفی شوند. 
INK تنها دائوها را ایجاد نمی‌کند؛ بلکه تمام ابزارهای مورد نیاز برای توکنیزه کردن دارایی‌ها را نیز در اختیار آنها قرار می‌دهد. 
توکن این پلتفرم QUILL نام دارد. کاربردهای این توکن این موارد هستند: 
کارمزد: توکن‌های QUILL برای فی استفاده از امکانات پروتکل INK به کار می‌رود. این کارمزدها توسط دائوهایی که محصولات مالی را تولید می‌کنند، پرداخت می‌شود. نظارت و حاکمیت: هر Dao که روی پروتکل اینک قرار دارد، به عنوان یک واسطه اعتباری در نظر گرفته می‌شود و توسط توکن خود به عنوان سرمایه حاکمیتی، پشتیبانی می‌شود.سرمایه خطرپذیر: اگر یک دائو به اندازه کافی توکن QUILL نداشته باشد که بتواند از امکانات INK استفاده کند، می‌تواند درخواست خود را به دائوی اصلی اینک ارسال کند و در صورت تایید، سرمایه دریافت کند. البته در این صورت، لازم است تعداد معینی از توکن‌های خود را به عنوان وثیقه کنار بگذارد. این توکن‌ها با یک برنامه از پیش تعیین شده و به‌صورت تدریجی، به خزانه Ink DAO منتقل می‌شوند. 
Ink Protocol ماژول‌های دیگری نیز دارد، که می‌توانید آنها را در لایت پیپر این پروژه مطالعه کنید. 
اطلاعات مربوط به ایردراپ Ink Protocol
در مجموع به اندازه ۳۰۰۰ دلار توکن QUILL به شکل زیر توزیع خواهد شد. 
۲۰۰۰ دلار توکن کوییل بین ۲۰۰ نفر که به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند، توزیع می‌شود (هر نفر ۱۰ دلار).۱۰۰۰ دلار نیز به افرادی که بیشترین نفرات را دعوت کرده‌اند، تعلق می‌گیرد (نفرات اول تا پنجم، هر کدام ۵۰ دلار و نفرات ۶ تا ۵۰ هر کدام ۳۰ دلار).
این کمپین از تاریخ ۹ خرداد آغاز شده و تا ۹ شهریور ادامه دارد. توزیع توکن‌ها نیز ۵ روز پس از اتمام کمپین انجام خواهد شد. 
برای شرکت در این ایردراپ باید آدرس اتریوم خود را وارد کنید.
منبع: Gleam
نحوه مشارکت در ایردراپ پروتکل Ink 
ابتدا VPN خود را خاموش کنید و سپس وارد این لینک شوید. 
InkFinance را در توییتر فالو کنید (۱۰ امتیاز).به سرور دیسکورد اینک پروتکل بپیوندید (۱۰ امتیاز). در گروه تلگرامی پلتفرم جوین شوید (۱۰ امتیاز).پست ایردراپ را ریتوییت کنید و ۳ نفر را تگ کنید (۱۰ امتیاز).دوستان خود را معرفی کنید (هر نفر ۱۰ امتیاز).
منبع: Gleam
پس از انجام این کارها، تسک‌های جدید باز می‌شوند: 
در کانال تلگرامی پروتکل Ink جوین شوید (۱۰ امتیاز). حساب InkerDAO را در توییتر فالو کنید (۱۰ امتیاز).آدرس اتریوم خود را وارد کنید (۱۰ امتیاز).آدرس ایمیل خود را وارد کنید (۱۰ امتیاز).
منبع: Gleam
آیا ایرانی‌ها می‌توانند در این ایردراپ‌ها مشارکت کنند؟
تسک‌های ایردراپ‌هایی که این هفته معرفی کردیم، از طریق پلتفرم Gleam انجام می‌شوند. برای ورود به این پلتفرم باید وی پی ان خود را غیرفعال کنید. گلیم در حال حاضر با کاربران ایرانی مشکلی ندارد و می‌توانید به‌راحتی تسک‌ها را انجام دهید و در کمپین‌های ایردراپ شرکت کنید. 
جمع‌بندی
ایردراپ به منظور عرضه رایگان توکن‌ها به کاربرانی است که در پلتفرم‌های کریپتویی به‌نوعی مشارکت کرده‌اند. این مشارکت‌ها انواع مختلفی دارد؛ از انجام تسک‌های ساده مانند فالو کردن توییتر و غیره گرفته، تا تسک‌های پیچیده‌تری مانند بریج کردن، استیکینگ در اکوسیستم یک پروتکل یا شبکه. ایردراپ یک روش تبلیغاتی موثر است و برای کسب درآمد کاربران طراحی شده است. در این مقاله به معرفی ایردراپ های Step App و Ink Protocol پرداختیم. نظر شما درباره ایردراپ‌ها چیست؟ آیا در آینده نیز می‌توانند به همین قدرت به کار خود ادامه دهند یا خیر؟ 

منبع

ایده خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *