پرش به محتوا

منابع آگاه: ترامپ به‌دنبال عفو راس اولبریکت، بنیان‌گذار بازار مواد مخدر «سیلک رود» است!

منابع آگاه: ترامپ به‌دنبال عفو راس اولبریکت، بنیان‌گذار بازار مواد مخدر «سیلک رود» است! – رمز ارز

به‌ نقل از چند منبع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود، دونالد ترامپ در واپسین روزهای قدرت خود در کاخ سفید، قصد دارد به کمپین عمومی «راس را آزاد کنید» توجه نشان داده و راس اولبریکت (Ross Ulbricht) را که بنیان‌گذار سیلک رود (Silk Road) است عفو کند.
به گزارش کوین تلگراف، دونالد ترامپ در واپسین روزهای ریاست جمهوری خود در کاخ سفید در حال بررسی موارد جدید بخشودگی جرائم است که نام راس اولبریکت، بنیان‌گذار و مدیر وبسایت سیلک رود، هم در میان آنها به چشم می‌خورد.
وب‌سایت سیلک رود، یک بازار آنلاین برای خرید و فروش مواد مخدر و اسلحه بر روی دارک وب بود که در سال ۲۰۱۱، راس اولبریکت آن را راه‌اندازی کرد و در اکتبر سال ۲۰۱۳ (مهر ۹۲)، به‌دست اداره تحقیقات فدرال (FBI) مسدود شد. طبق قوانین سیلک رود، تمامی خریداران و فروشندگان مواد مخدر که بر روی این سایت مشغول فعالیت بودند، از بیت کوین برای تراکنش‌های خود استفاده می‌کردند. در نهایت، راس اولبریکت در سال ۲۰۱۳ دستگیر و در سال ۲۰۱۵ به اتهام ارتکاب جرائم غیرخشونت‌آمیز به دوبار حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم شد.
منابع ناشناس مورد استناد در این گزارش مدعی هستند که دفتر مشاور کاخ سفید در حال بررسی اسناد و مدارک مربوط به پرونده اولبریکت بوده و رئیس جمهور را از اوضاع مطلع کرده است. دو منبع مدعی هستند که ترامپ در جمعی خصوصی، نسبت به وضعیت راس اولبریکت ابراز همدردی کرده و نام او را برای دور بعدی بخشش‌های ریاست جمهوری در نظر گرفته است.
لین اولبریکت (Lyn Ulbricht)، مادر راس اولبریکت، در گفتگو با این نشریه ضمن تحسین سیاست‌های اصلاح عدالت کیفری ترامپ افزود:
ما همچنان دعا می‌کنیم و امیدوار هستیم که رئیس جمهور راس را هم مانند دیگران مورد بخشش قرار دهد. امیدواریم که او دوره محکومیت راس را کاهش داده و به پسرم فرصتی دوباره برای زندگی بدهد.

جو یورگنسن (Jo Jorgensen) نامزد حزب لیبرتارین در انتخابات ۲۰۲۰ امریکا، کمپینی برای آزادی راس اولبریکت، به همراه ادوارد اسنودن (Edward Snowden) و چلسی منینگ (Chelsea Manning)، دونفر از افشاگران اسناد محرمانه ایالات متحده، تشکیل داده بود.
در حالی که جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در تاریخ ۲۰ ژانویه سوگند یاد می‌کند، دونالد ترامپ تقریباً یک ماه برای آخرین دور بخشودگی جرایم متهمان فرصت خواهد داشت.   

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info