پرش به محتوا

ربات‌ها چه نقشی در مبادلات رمزارزها دارند؟

ربات‌ها چه نقشی در مبادلات رمزارزها دارند؟

رمز ارزها به بی‌ثباتی و نوسانات شناخته شده‌اند. نوسانات موجود در این بازار به‌حدی است که حتی در عرض چند دقیقه می‌توانیم شاهد نوسانات شدیدی در قیمت آن باشیم. سرمایه‌گذاران این شانس را دارند تا در هر نقطه از جهان و هر ساعت از شبانه روز در مبادلات رمزارزها شرکت کنند. در خصوص این موضوع باید بگوییم که این عوامل، معاملهٔ مؤثر رمز ارزها توسط انسان را از چند طریق محدود می‌کنند. با دیجی کوینر همراه باشید تا به این سؤال که ربات‌ها چه نقشی در مبادلات رمزارزها دارند؟ پاسخ داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رمز ارزها می‌توانید از مطلب آموزشی «رمز ارز چیست؟» دیدن نمایید.

ربات‌ها چه نقشی در مبادلات رمزارزها دارند؟

در بسیاری از حالت‌ها و شرایط، سرمایه‌گذاران قادر به‌نشان دادنِ واکنشِ مناسب در برابر تغییرات قیمت نیستند. این واکنش‌ها به‌منظور دستیابی به مبادلاتِ بهینه که از نظر تئوری در دسترس آن‌ها قرار دارد صورت می‌گیرند. کُندی در زمان مبادلات و تراکنش‌ها باعث تشدید این مشکل می‌شود. دوم، به‌منظور دستیابی و انجام بهترین معاملات، سرمایه‌گذاران به‌سادگی نمی‌توانند زمان کافی و لازم را به بازارهای رمزارزی اختصاص دهند. برای انجام بهترین مبادلات به نظارت شبانه‌روزی در سراسر جهان نیاز است.

خوشبختانه برای حل این مشکل راه‌حل‌هایی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین راه‌حل‌های موجود برای حل این مشکل استفاده از ربات‌ها یا ابزارهای خودکار است. این ربات‌ها یا ابزارهای خودکار مبادلات و تراکنش‌ها را به نمایندگی از سرمایه‌گذاران انسانی انجام می‌دهند. به‌طور قاطعانه می‌توان گفت که ربات‌ها به‌عنوان یک مولفه بحث‌برانگیز در بازار شناخته می‌شوند. همان طور که توجیهاتی برای استفاده از این ابزارها ارائه شده است، دلایل و تحلیل‌هایی نیز برای کنار گذاشتن کامل آن‌ها نیز بیان شده است. در بخش‌های بعد به ارزیابی نقش ربات‌های رمزارزی در جهان رمزارزها می‌پردازیم.

انواع ربات‌ها

در سراسر جهان انواع بسیار زیادی از ربات‌ها وجود دارند. بر اساس اطلاعات به دست آمده از سایت bitcoin.com یکی از معروف‌ترین انواع ربات‌ها، ربات آربیتراژ است. ربات‌های آربیتراژ ابزاری هستند که به بررسی قیمت‌ها در صرافی‌ها پرداخته و مبادلات را بر مبنای بهره‌مندی از اختلافات قیمتی موجود در همین صرافی‌ها انجام می‌دهند. از آنجایی که قیمت رمزارزی مانند بیت کوین در صرافی‌های مختلف متفاوت است، ربات‌هایی که از سرعت بالایی برخوردار هستند می‌توانند بر صرافی‌هایی که در بروزرسانی قیمت‌های خود تأخیر دارند غلبه کنند.

آربیتراژ بازار چیست؟

ربات‌ها چه نقشی در مبادلات رمزارزها دارند؟

سایر انواع ربات‌ها از داده‌های قیمتی که از گذشته تاکنون جمع‌آوری شده‌اند برای بررسی و ارزیابی راهکارهای مبادلاتی ما استفاده کرده و پیشنهاداتی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. هنوز هم ربات‌هایی وجود دارند که به‌منظور انجام مبادلات در سیگنال‌های به‌خصوص مانند قیمت یا حجم مبادلاتی برنامه‌ریزی شده‌اند.

ربات‌ها چگونه کار می‌کنند؟

سرمایه‌گذاران می‌توانند در برنامه‌های ربات رایگان عضو شده و از آن‌ها در مبادلات رمزارزی خود کمک بگیرند. به‌عبارت دیگر، استفاده زیاد از ربات‌ها هزینه‌های کاربری در پی داشته و هزینهٔ استفاده از برخی از آن‌ها کاملاً به‌صورت شیب‌دار است. عموماً سرمایه‌گذاران به‌دنبال مفیدترین ربات یا ربات‌ها بوده و پس از یافتن، آن را از یک توسعه‌دهنده دانلود می‌کنند. هر ربات از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزارای شامل یک‌سری ملزومات است.

اگرچه بحث در خصوص این موضوع که آیا می‌بایست اجازهٔ استفاده از ربات‌ها را در مبادلات داد یا خیر، یک بحث‌ مهم است، اما باید بگوییم که استفاده از این ابزار در مبادلات به‌طرز غیرقابل‌باوری مفید است. برای بیشینه‌سازی تأثیر یک ربات، یک سرمایه‌گذار باید بداند که چگونه می‌بایست بهترین بهره‌برداری را از این ابزار به‌دست آورد.

به‌عنوان مثال، سرمایه‌گذاران می‌بایست یک حساب مناسب در صرافی‌های رمزارزی داشته باشد. آن‌ها می‌بایست حساب‌‌هایی که در هولدینگ‌های رمزارزی دارند را ذخیره کنند. در حالی که ربات‌ها می‌توانند سفارشات را انجام دهند، در بسیاری از حالت‌ها، سرمایه‌‌گذاران می‌بایست خود تصمیماتی نظیر زمان خرید یا فروش را اتخاذ کنند. لازم به‌ذکر است که هیچ جایگزینی برای یک راهکار سرمایه‌گذاری محکم وجود ندارد.

ربات‌ها تمایل ندارند تا یک راه‌حل برای سریع‌ پول‌دار شدن در اختیار سرمایه‌گذارانی که وقت و تلاش کافی صرف موفقیت نمی‌کنند، قرار دهند. در خصوص به‌کارگیری از ربات‌ها توصیه‌هایی ارائه شده است. اول، حتی در صورت درست کار کردن، بسیاری از ربات‌ها بازده کمی را ارائه می‌دهند. دوم، بسیاری از ربات‌ها به‌خوبی طراحی نشده‌اند، سرمایه‌گذاران باید به‌خاطر داشته باشند که فضای ربات رمزارزی به‌اندازهٔ (یا حتی بیشتر) خود جهان رمزارزها کنترل نشده است. سوم و مهم‌تر از همه، بهره‌برداری موفقیت‌آمیز از یک ربات مستلزم آگاهی و دانش عمیق در خصوص بازارهای رمزارزها و حمایت عالی از برنامهٔ سرمایه‌گذاری است. یک ربات می‌تواند به‌عنوان یک ابزار مفید عمل کرده و به برخی از سرمایه‌گذاران در مبادلات ارزی‌شان کمک کند. هرچند بقیهٔ افراد نیز اگر زمان کافی صرف آماده‌سازی خود جهت استفاده مناسب از یک ربات کنند، ممکن است دیگر نیازی به استفاده از خدمات آن نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.