پرش به محتوا

همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۲,۰۰۰ دلار، اتریوم رکورد سال ۲۰۲۰ را شکست

همزمان با صعود باورنکردنی قیمت بیت کوین و رسیدن به ۲۲,۰۰۰ دلار، قیمت اتریوم هم رکورد سال ۲۰۲۰ خود را شکست و به محدوده‌ای بالاتر از ۶۴۰ دلار رسید. تحلیل‌گران معتقدند که قیمت اتریوم در ماه‌های پیش رو به محدوده ۴ رقمی وارد خواهد شد.
به گزارش کوین تلگراف، پس از رسیدن قیمت بیت کوین به اوج تاریخی تازه خود، قیمت اتریوم هم اوج جدید سال ۲۰۲۰ را ثبت کرد. انتشار خبر عرضه قراردادهای آتی اتریوم CME‌ طی سال آینده میلادی، از جمله دلایل این جهش عنوان شده‌ است.
قیمت بیت کوین طی روزهای گذشته، پس از عبور از سد مقاومت‌های ۱۹,۱۴۰ دلار و ۲۱,۳۴۰ دلار، اوج تاریخی جدید را ثبت کرد. در حال حاضر هم هر واحد بیت کوین در محدوده ۲۱,۱۰۰ دلار معامله می‌شود.
در حالی که تمام توجه‌ها به بیت کوین و صعود باورنکردنی این رمز ارز معطوف شده بود، اتریوم هم دیروز ۸.۵ درصد جهش کرد. در حال حاضر قیمت اتریوم در محدوده ۶۴۰ دلار معامله می‌شود.
این جهش پس از اعلام خبر عرضه قراردادهای آتی CME برای اتریوم صورت گرفت. عرضه این قراردادها منتظر تأیید مراجع قانونی است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۱ شاهد راه‌اندازی پلتفرم قراردادهای آتی اتریوم از جانب CME‌ باشیم. افزایش تقاضا برای اتریوم باعث شده است تا CME به فکر عرضه قراردادهای آتی این رمز ارز بیفتد. قرادادهای آتی بیت کوین CME از دسامبر سال ۲۰۱۷ عرضه می‌شود. اهمیت این قراردادها برای سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بسیار زیاد است. از سوی دیگر، با نگاهی به وضعیت این قراردادهای می‌توان روند بازار را تا حدی پیش‌بینی کرد.
نمودار قیمت اتریوم
برخی از تحلیل‌گران معتقدند که باید منتظر افزایش بیشتر قیمت اتریوم باشیم. یکی از تحلیل‌گران توییتری با نام کاربری آلت کوین شرپا (Altcoin Sherpa)، با بیان این مسئله که در ماه جاری شاهد ایجاد جهش‌های چندماهه قیمت اتریوم بودیم، باید منتظر صعودی‌های حداقل ۱۰۰ درصدی برای ۳ سال گذشته باشیم. او در توییت خود نوشت که قیمت اتریوم ممکن است خیلی زود از ۱,۰۰۰ دلار عبور کند. این ناحیه از سال ۲۰۱۷ تا به حال دیده نشده است.
تحلیل‌گر دیگری به‌نام وولف آو اتریوم (wolfofethereum.eth) هم پیش‌بینی کرد که کار اتریوم تازه شروع شده است. او در ادامه افزود که عملکرد اتریوم در ۱۲ ماه گذشته، ۱۸۵ درصد بهتر از بیت کوین بوده است.
وضعیت شبکه اتریوم
آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، از ست پروتکل (Set Protocol)، در پستی وضعیت اتریوم را در قیمت ۵۰۰ دلار و قیمت فعلی بررسی کرد. او با تکیه بر این داده‌ها اعلام کرد که توسعه‌دهندگان فعال اتریوم ۹۰۰ دلار بیشتر شده است. او در ادامه از رشد ۸۰ درصدی تراکنش‌های روزانه، رشد ۶۰ درصدی آدرس‌های فعال و رشد ۱۵۰ درصدی هش ریت شبکه اتریوم هم نام برد.
شایان ذکر است که قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین در کمترین میزان خود قرار دارد؛ از همین رو، بسیاری از تحلیل‌گران و کارشناسان انتظار افزایش بیشتر قیمت اتریوم را دارند. قراردادهای آتی خرید (Long) جفت ارز اتریوم/بیت کوین هم در بیشترین میزان از فوریه ۲۰۱۸ قرار دارد.
نمودار قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین