پرش به محتوا

همکاری و حمایت سپاه قدس گیلان از کارخانجات تولیدی گروه قطعات خودرو عظام

به مناسبت گرامی‌داشت ایام مبارک پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شرکت‌های فرآوری و ساخت و پایاکلاچ از هلدینگ قطعات خودرو عظام اقدام به برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای خود در راستای تحقق جهش تولید و خودکفائی نمودند که مورد استقبال مسئولین استانی و فعالین صنعت خودرو قرار گرفت.
در حاشیه این نمایشگاه با همکاری سپاه قدس گیلان و حضور مسئولین و مدیران استانی میز خدمتی جهت حمایت از شرکت‌های مذکور و رفع موانع احتمالی تولید برگزار گردید.
در این رابطه سرهنگ عباس حسینی، رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه قدس گیلان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب و شعار سال جهش تولید، گفت: برای گردش چرخ اقتصادی استان و کمک به رفع مشکلات خط تولید کارخانه‌ها، از مدیران و مسئولان اجرایی گیلان دعوت کردیم تا ضمن بازدید از روند ساخت قطعات خودرو با مشکلات این کارخانه از نزدیک آشنا شوند و قرار است این مشکلات ان‌شالله بزودی حل گردند.

در این میز خدمت تخصصی، مسئولان شرکت توزیع برق، اداره کل امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و بانک‌های رفاه، انصار و سپه پای درد دل مسئولان شرکت‌های فرآوری و ساخت قطعات خودرو ایران و پایاکلاچ نشستند.
در شرایطی که صنعت خودروسازی ایران از نخستین صنایعی بود که مورد تحریم ظالمانه دشمنان قرار گرفت و با آغاز تحریم‌ها فرآیند تامین مواد اولیه و قطعات با مشکلات شدید مواجه گردید و از سوی دیگر کاهش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و افزایش نرخ ارز، موجب تعطیلی بسیاری از صنایع قطعه‌سازی در کشور گردید به طوری‌که براساس گزارش نهادهای صنعتی ۱۸۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار نفر شاغل در صنعت قطعه‌سازی بیکار شدند و به تبع آن تولید خودروسازها هم به شرکت کاهش یافت، شرکت‌های فرآوری و ساخت و پایاکلاچ با التزام عملی به منویات مقام معظم رهبری ضمن گسترش زنجیره تامین داخلی و عمق داخلی‌سازی اقدام به افزایش قابل توجه تولید در سال جهش تولید نموده و علاوه بر ایجاد ۱۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم موفق به ایجاد حدود ۲۰ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم از طریق گسترش زنجیره تامین گردیدند.

همچنین شرکت فرآوری و ساخت اقدام به احداث فاز ۲ کارخانه تولید کمک فنر نموده که با اتمام آن این شرکت با تولید سالانه ۱۲ میلیون کمک فنر ضمن ایجاد ۶۰۰ نفر اشتغال جدید، تبدیل به بزرگترین کارخانه کمک فنرسازی خاورمیانه خواهد گردید.
شرکت‌های پایاکلاچ و فرآوری وساخت زیرمجموعه هلدینگ قطعات خودرو عظام به مالکیت «عباس ایروانی» پدر صنعت قطعه‌سازی نوین ایران می‌باشند. عباس ایروانی مالک شرکت سرمایه‌گذاری عظام اخیرا گفته بود: با وجود همه سختی‌ها و ناملایمات، سد تحریم‌ها را شکستیم و مسیر گروه عظام در تولید دانش و بومی‌سازی فناوری با قدرت ادامه می‌یابد.
گروه قطعه‌سازی عظام با در اختیار داشتن ۱۰ شرکت و ۱۲ کارخانه زیر مجموعه علاوه بر اینکه در زمینه بومی‌سازی تولید اقدامات موثری انجام شده و از طرف دیگر حدود  ۵ هزار نفر به طور مستقیم در بخش قطعه‌سازی خودرویی و غیرخودرویی عظام در نقاط مختلف کشور از جمله در تهران و دیگر استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان، البرز و اصفهان مشغول فعالیت هستند و ۲۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم (به روایتی ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر) اشتغال‌شان وابسته به این شرکت است که گامی در جهت سیاست‌های اشتغالی کشور طبق برنامه ششم توسعه بوده است.
کارخانجات گروه قطعات خودرو عظام با تولید محصولات با کیفیت و در سطح استانداردهای روز دنیا اقدام به صادرات تولیدات خود به سایر کشورها از قبیل روسیه، ترکیه، عراق، سوریه، ایتالیا نموده و همچنین با گسترش تولید داخلی از خروج سالانه صدها میلیون دلار منابع ارزی جلوگیری نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *