پرش به محتوا

پروتکل NEAR نوشتن قرارداد هوشمند با جاوا اسکریپت را ممکن کرد

کیت توسعه نرم‌افزار جدید ارائه شده توسط پروتکل NEAR نوشتن قرارداد هوشمند با جاوا اسکریپت را برای این شبکه ممکن می‌کند.
به گزارش ایده خبر و به نقل از کریپتو اسلیت، بلاک چین لایه ۱ نیر (NEAR) روز دوشنبه در هکتون تورنتو، از کیت توسعه نرم‌افزار جاوا اسکریپت (NEAR JS SDK) رونمایی کرد. عرضه این کیت توسعه نرم‌افزار به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد بدون نیاز به یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید، با استفاده از زبان محبوب جاوا اسکریپت، برای بلاکچین نیر قرارداد هوشمند بنویسند.

در حال حاضر، اکثر برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApp) با استفاده از Solidity و Rust ساخته می‌شوند که برای بسیاری توسعه‌دهندگان ناآشنا است و برای یادگیری آن نیاز به صرف زمان دارند. ایلیا پولوسوخین (Illia Polosukhin)، بنیانگذار نیر، هنگام رونمایی از SDK جدید، گفت:
اکنون توسعه‌دهندگان می‌توانند به جای صرف زمان برای یادگیری یک زبان جدید، زمان خود را برای ساخت برنامه‌های کاربردی جدید صرف کنند. در حال حاضر میلیون‌ها توسعه‌دهنده با جاوا اسکریپت آشنا هستند و فعال کردن این گروه برای ساخت برنامه‌های کاربردی جدید در شبکه NEAR یک گام مهم برای تحقق چشم‌اندازهای ما است.
شبکه NEAR پیش‌تر یک کیت توسعه نرم‌افزار با استفاده از زبان برنامه‌نویسی Rust ارائه کرده بود. اکنون برنامه‌نویسان می‌توانند علاوه بر AssemblyScript و Rust با استفاده از جاوا اسکریپت برای بلاکچین نیر قرارداد بنویسند.
بلاکچین NEAR تا امروز دوره‌ها و ابزارهای گوناگونی را به توسعه‌دهندگان ارائه کرده است و در تلاش است عموم برنامه‌نویسان با زبان دلخواه خود روی شبکه NEAR امکان فعالیت داشته باشند. یکی از سیاست‌های این شبکه برای جذب توسعه‌دهندگان تقسیم کارمزد دریافت شده از ارتباطات با هر قرارداد هوشمند با نویسنده آن قرارداد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *