پرش به محتوا

چرا عیدی بازنشستگان واریز نشد؟

به گزارش ایده خبر، اگر چه خبرهای اولیه حاکی از این بود که عیدی بازنشستگان از امروز واریز می‌شود اما مخاطبان ایده خبر می‌گویند که امروز دریافتی نداشته‌اند.
در این خصوص علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران به ایده خبر می‌گوید: پرداخت عیدی بازنشستگان به ابلاغ دولت مشروط شده است. یعنی دولت باید میزان عیدی را ابلاغ کند که چقدر عیدی باید پرداخت شود. اگر الان ابلاغ شود مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قول داده که تا پایان بهمن پرداخت می‌شود.
به گفته او، در سال گذشته عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی همانند عیدی کارمندان پرداخت شد. به احتمال زیاد امسال نیز همان مبلغی که برای عیدی کارمندان در نظر گرفته شده به بازنشستگان نیز داده شود.
دهقان کیا از سخت شدن شرایط می‌گوید که با زیر سوال رفتن کلیات بودجه عمل به تصمیمات نیز دشوار شده است، چرا که ما برای عمل به وعده‌هایی که داده‌ایم باید دوباره با دولت مذاکره کنیم تا بخشی از مطالبات ما را وصول کند.
طبق پیش‌بینی دولت در لایحه بودجه، مبلغ عیدی امسال کارمندان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است اما براساس میزان افزایش حقوق، عیدی ۱٫۵ میلیون تومانی برای کارمندان پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *