پرش به محتوا

۱۶,۰۰۰ خودپرداز در بریتانیا از بیت کوین پشتیبانی کردند

شرکت کوین پوینت (BitcoinPoint) قراردادی با یکی از ارائه‌دهندگان خدمات خودپرداز کش‌زون (Cashzone) امضا کرده است که به‌موجب آن دارندگان بیت کوین می‌توانند بیت کوین‌های خود را در ۱۶,۰۰۰ خودپرداز در بریتانیا نقد کنند.
به گزارش دیکریپت، به‌واسطه عقد قراردادی که بین شرکت ارزهای دیجیتال بیت‌ کوین پوینت و اپراتور خودپرداز کش‌زون شکل گرفت، در حال حاضر، حدود ۱۶,۰۰۰ دستگاه خودپرداز در سراسر بریتانیا این امکان را به دارندگان بیت کوین می‌دهد تا ارزهای خود را بفروشند.  
همکاری بین بیت‌ کوین پوینت و کش‌زون فرصتی برای دارندگان بیت کوین مهیا می‌کند تا بتوانند در خودپردازهای کش‌زون که سرتاسر بریتانیا را پوشش می‌دهند، رمز ارز خود را نقد کنند.
بنویت مرزوک (Benoit Marzouk)، مدیر ارشد اجرایی در شرکت بیت‌ کوین پوینت، توضیح داد که این اقدام دسترسی به بیت کوین را در بین مصرف‌کنندگان روزانه افزایش می‌دهد. او در بیانیه‌ای اظهار داشت:
از آنجا كه ثبت‌نام در صرافی ارزهای دیجیتال برای افرادی که با فناوری چندان آشنا نیستند، ممکن است فرآیند پیچیده‌ای باشد، کمبود دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین، دسترسی افراد به بیت کوین را با مشکلاتی روبرو کرده است.
حساب توییتری شرکت بیت کوین پوینت نیز در ۲۳ دسامبر (۳ دی)، در توییتی از دسترسی گسترده‌تر به دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در بریتانیا و احتمال افزایش پذیرش عمومی این رمز ارز در نتیجه این اقدام، خبر داد.
توییت شرکت بیت کوین پوینت
برای استفاده از امکانات جدید دستگاه های خودپرداز کش‌زون، کاربران باید در وب سایت بیت کوین پوینت ثبت نام کنند، مبلغی را که مایل به برداشت هستند، (با مضرب‌های ۱۰ پوند) وارد کنند و پس از اسکن کد کیوآر، پین‌کد خود را که از طریق پیام کوتاه دریافت خواهند کرد، وارد کنند. پس از آن، می‌توانند با واردکردن پین‌کد در دستگاه‌های خودپرداز کش زون، کوین‌های خود را نقد کنند؛ در این فرآیند، هیچ کارت یا حساب بانکی برای انجام تراکنش مورد نیاز نیست.  
اخیراً، تعداد خودپردازهای اختصاصی بیت کوین نیز در سرتاسر جهان رو به افزایش بوده است. در سپتامبر سال جاری (شهریور)، تعداد کل خودپردازهای بیت کوین (BATM) به ۱۰,۰۰۰ عدد رسید. نرخ نصب این خودپردازها در سرتاسر جهان، نسبت به سال گذشته، ۱۶۷ درصد افزایش یافته است و فقط در ماه نوامبر (آذر)، بیش از هزار خودپرداز بیت کوین آغاز به کار کردند. علاوه بر این، وب‌سایت‌هایی همچون CoinATMRadar نیز به کاربران خود کمک می‌کنند تا نزدیک‌ترین خودپرداز بیت کوین به مکان خود را پیدا کنند.
نمودار قیمت بیت کوین طی ۷ روز گذشته
حتی در اکتبر سال جاری (مهر)، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت لیبرتیکس (LibertyX) که دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین تولید می‌کند، به‌طور اتفاقی خودپردازهای بیت کوین را در اطراف کارخانه تسلا (Tesla) مشاهده کرده است.
این اخبار در حالی منتشر می‌شوند که بیت کوین سال جاری را قدرتمندتر از همیشه طی کرده است. در اواخر ماه نوامبر، این رمز ارز، پیش از اصلاح قیمت، توانست از سد رکورد تاریخی خود در آن زمان عبور کند و به محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار برسد که از دی ماه ۹۶ تاکنون، دست‌نخورده باقی مانده بود.
اندکی بیش از دو هفته بعد، بیت کوین از این محدوده نیز عبور کرد تا رکورد جدیدی بالاتر از ۲۴,۰۰۰ دلار به ثبت برساند. درمجموع، بیت کوین از ابتدای سال که حدود ۷,۲۰۰ دلار معامله‌ می‌شد تاکنون، رشدی حدوداً ۲۳۰ درصدی تجربه کرده است.
در حالی که سایر ارزهای دیجیتال برتر در جدال با قانون‌گذاران ایالات متحده هستند، افزایش دسترس‌پذیری بیت کوین به‌واسطه دستگاه‌های خودپرداز می‌تواند جایگاه پادشاه ارزهای دیجیتال را به‌عنوان گزینه اصلی سرمایه‌گذاران جدید مستحکم‌تر کند.