پرش به محتوا

HODL چیست؟

HODL چیست؟

HODL عبارتی است که بین آن دسته از سرمایه‌گذارانی که از فروش رمز ارزهایشان – بدون توجه به افزایش یا کاهش قیمت آن‌ها – خودداری می‌کنند، مرسوم می‌باشد.

از این عبارت بیشتر در بازارهای نزولی (bear markets) و زمانی که مردم از فروش دارایی‌هایشان – سوای از اینکه قیمت آن‌ها افت کرده – خودداری می‌کنند استفاده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رمز ارز می‌توانید از مطلب آموزشی «رمز ارز چیست؟» دیدن نمایید.

HODL بعدها به‌عنوان یک مخفف برای «Hold On for Dear Life» یا «برای زندگی عزیزت نگهدار» تبدیل شد. این مخفف به نفروختن، حتی در زمان نوسان بالا و عملکرد ضعیف بازار اشاره می‌کند.

مبدأ پیدایش HODL

HODL عبارتی است که بین آن دسته از سرمایه‌گذارانی که از فروش رمز ارزهایشان – بدون توجه به افزایش یا کاهش قیمت آن‌ها – خودداری می‌کنند، مرسوم می‌باشد. از این عبارت بیشتر در بازارهای نزولی (bear markets) و زمانی که مردم از فروش دارایی‌هایشان – سوای از اینکه قیمت آن‌ها افت کرده – خودداری می‌کنند استفاده می‌شود.

مبدأ پیدایش HODL:

HODL در ابتدا یک املای کاربری به نام GameKyuubi در BitcoinTalk بود. در رشته مطالبی که او در BitcoinTalk با تیتر «I AM HODLING» درج شده بود.

HODL از آن زمان تبدیل به یک استراتژی شده است که توسط افرادی که مهارت کافی برای معامله‌گری کوتاه‌مدت – مانند اسکالپینگ، معامله‌گری روزانه یا معامله سوئینگ‌ها – را نداشته و به آن اقرار می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عبارت HODL باعث ایجاد یک عبارت مشابه با نام BUIDL نیز شده است. معمولاً از این عبارت در جوامع رمز ارزی برای اشاره به انواع کاربری‌هایی که در صنعت بلاک چین در حال ساخته شدن هستند استفاده می‌شود.

اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در این حوزه هستید می‌توانید از نقشه راهنمای دیجی کوینر به نام «درخت یادگیری» دیدن نمایید که از نقطه ابتدایی تا انتهای مسیر را ریل گذاری کرده است.

شما با مطالعه درخت یادگیری تا حد مطلوبی دانش خود را افزایش داده‌اید اما برای حرفه ای شدن و انجام معاملات در این بازار نیاز به یک راهنمای مجرب و با تجربه دارید. مجموعه دیجی کوینر بر آن است که با برگزاری کلاس‌های آموزشی تجریبات چند ساله خود را در اختیار هم وطنان عزیز قرار دهد تا در این بحران اقتصادی بتوانند در آمد دلاری کسب نمایند. (تاریخ برگزاری کلاس‌ها متعاقبا از طریق وب‌سایت اعلام خواهد شد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.