پرش به محتوا

بایننس به درخواست سناتورهای آمریکایی برای شفاف‌سازی پاسخ داد؛ اطلاعات مالی گزارش نشده است

صرافی بایننس به نامه سناتورهای آمریکایی که اوایل ماه مارس خواسته بودند جزئیاتی در رابطه با عملیات این شرکت از جمله ترازنامه آن را اطلاع دهد پاسخ داد.
به گزارش کوین تلگراف و طبق گزارش روز گذشته بلومبرگ، بایننس در پاسخ خود داده‌های مالی درخواستی را اطلاع نداده است. با این حال، به گفته یکی از منابع آگاه، این داده‌ها خارج از این نامه برای قانون‌گذاران آمریکایی ارسال شده است.
در پاسخ ۱۴ صفحه‌ای، پاتریک هیلمن (Patrick Hillman)، مدیر ارشد استراتژی بایننس از تاریخچه انطباق این صرافی با قانون‌گذاران صحبت می‌کند و ضمن اشاره به اشتباهات پیشین، مدعی شده صرافی بایننس در سالیان گذشته، سیاست‌های محکمی را برای احراز هویت مشتریان و همچنین مبارزه با پولشویی اتخاذ کرده است. با این حال، این پاسخ ظاهرا نگرانی سناتورهای آمریکایی در رابطه با عدم شفافیت فعالیت صرافی بایننس را برطرف نکرده است.
هیلمن در این نامه نوشت:
بایننس از ابزارهای داخلی و همچنین ابزارهای شخص ثالث معتبر برای بررسی تراکنش‌ها و حساب کاربران به صورت آنی استفاده می‌کند. بین آگوست سال ۲۰۲۱ تا نوامبر ۲۰۲۲ (مرداد ۱۴۰۰ تا آبان ۱۴۰۱)، بایننس بیش از ۵۴،۰۰۰ تراکنش مشکوک را متوقف کرده است.
در تاریخ ۲ مارس (۱۱ اسفند)، سه سناتور آمریکایی به رهبری الیزابت وارن نامه‌ای به چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس و برایان شرودر، مدیرعامل شعبه آمریکایی این صرافی ارسال کردند و ضمن اشاره به نگرانی‌ها در رابطه با فعالیت‌های این صرافی، از این شرکت خواستند تا ترازنامه خود را ارسال کند.
به گفته سناتورها، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بایننس و بازوی آمریکایی آن تلاش کرده‌اند از قانون‌گذاران آمریکایی فرار کنند و تحریم‌ها را دور بزنند و حداقل ۱۰ میلیارد دلار پولشویی را تسهیل کرده‌اند. سناتورهای آمریکایی در این نامه نوشته‌اند:
اطلاعات کمی در رابطه با امور مالی بایننس در دسترس عموم است که نشان می‌دهد این صرافی کانون فعالیت‌های مالی غیرقانونی است.
بایننس پیش از این اعلام کرده بود که این صرافی و بازوی آمریکایی آن، نهادهای جداگانه‌ای با مدیریت و فعالیت‌های مستقل هستند.
سناتورها در این نامه از بایننس درخواست کرده بودند تا تمامی ترازنامه‌های این صرافی و زیرمجموعه‌های آن را از سال ۲۰۱۷ و همچنین سیاست‌های مبارزه با پولشویی و اسنادی در مورد ارتباط آن با بازوی آمریکایی خود را اطلاع دهد.
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه فوریه (بهمن) تحقیقات خود را در رابطه با شرکت‌هایی که ادعا می‌شد با ژائو، مدیرعامل بایننس و شعبه آمریکایی این صرافی مرتبط هستند آغاز کرد. بر اساس این تحقیقات، صرافی بایننس ۴۰۰ میلیون دلار از یکی از حساب‌های بازوی آمریکایی خود به یک شرکت تحت مدیریت ژائو منتقل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *