پرش به محتوا

معرفی ایردراپ های هفته؛ ایردراپ‌های ۱۴ تا ۲۰ تیر را چگونه دریافت کنیم؟

یکی از روش‌های کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال بدون هیچ گونه هزینه‌ای، شرکت در ایردراپ ها است. پروژه‌ها در Airdrop توکن رایگان توزیع می‌کنند و در عوض کاربر جدید به دست می‌آورند. به عبارت دیگر آن‌ها بخشی از بودجه مارکتینگ را به جای تبلیغات مستقیم، صرف ایردراپ می‌کنند. برای دریافت توکن‌های رایگان، باید کارهایی که پروژه از شما خواسته را انجام دهید. در معرفی ایردراپ های سه‌شنبه این هفته، قصد داریم به دو پروژه Klex Finance و Health Hero بپردازیم. با ایده خبر همراه باشید. 

معرفی ایردراپ Klex Finance
منبع: klex.finance
Klex Finance را می‌توان پیاده‌سازی ورژن دوم پروتکل بالانسر در شبکه Klaytn دانست. بالانسر یک بازارساز خودکار و ارائه‌دهنده نقدینگی روی شبکه اتریوم است. استخرهای بالانسر حاوی ۲ یا چند توکن است که امکان سواپ بین آن‌ها به کاربران داده می‌شود. تامین‌کنندگان نقدینگی در استخرها نیز کارمزد معاملات را به عنوان مشوق دریافت می‌کنند. ورژن دوم بالانسر دارای ویژگی‌های جدیدی مثل کاهش هزینه‌های گس، امکان آربیتراژ‌ با سرمایه اولیه صفر و ساخت استخرهای سفارشی است.
روتر سفارش هوشمند کلکس، بهترین قیمت را برای تریدرهای بالانسر پیدا می‌کند. برای سواپ یک توکن به توکنی دیگر، ممکن است مبادله مستقیم در یک استخر یا استفاده از چندین استخر موثرتر باشد. با رشد و متنوع‌تر شدن استخرهای بالانسر،‌ روتر هوشمند نیز پیشرفت داشته است. اکنون هر استخر سفارشی ساخته‌شده در بالانسر می‌تواند از نقدینگی تمام استخرها بهره ببرد.
ویژگی‌های KLEX در زمان راه‌اندازی
Klex تنها پروتکل مدیریت پورتفولیو خودکار بومی Klaytn است که متعهد به کاهش مستمر هزینه‌های Gas و در عین حال تضمین حداکثر بهره‌وری سرمایه در همه سوآپ‌ها است. در زمان راه‌اندازی سه ویژگی اصلی این پلتفرم عبارتند از:
استخرهای وزن‌دار: هر استخر می‌تواند تا ۸ توکن مختلف داشته باشد و به هر توکن وزنی اختصاص داده می‌شود که مشخص‌کننده سهم استخر از هر دارایی است.استخر استیبل‌کوین‌ها: برای رمزارزهای با ثبات از طراحی مشابه با کرو استفاده شده است و امکان معامله این رمزارزها با حجم زیاد بدون Price Impact قابل توجه را می‌دهد.استخرهای بوت‌استرپ نقدینگی:‌ این استخرها برای راه‌اندازی توکن‌ها مفید هستند و مکانیسم‌های تغییر وزن برایشان تعریف شده است.
معرفی توکن KLEX
توکن KLEX چندین کاربرد در اکوسیستم کلکس فایننس دارد. هولدرها، سرمایه‌گذاران و تامین‌کنندگان نقدینگی می توانند توکن‌های خودشان را قفل کنند و در ازای آن توکن‌های ان‌اف‌تی Ve به دست بیاورند. این توکن‌های NFT حق رای در استخرها و تصمیم‌‌گیری‌های پروتکل مثل استفاده از بودجه خزانه را برای دارندگان ایجاد می‌کند.
منبع: klex.finance
تعداد کل توکن‌های KLEX یک میلیارد واحد خواهد بود. اگر مکانیزم سوزاندن در جامعه رای بیاورد،‌ عرضه نهایی احتمالا کاهش می‌یابد. نحوه توزیع توکن نیز به شرح زیر است:
۲۵ درصد به عنوان پاداش برای استفاده‌کنندگان پروتکل۱۰ درصد برای استخر KLEX/KLAY۱۵ درصد برای استیک‌کنندگان Ve۵ درصد به عنوان مشوق اولیه در زمان لانچ پروژه۹ درصد برای خزانه۱ درصد برای کسانی که زودتر به کامیونیتی می‌پیوندند و داداش ایونت‌های کوچک۱۲.۵ درصد برای توسعه‌دهندگان۷.۵ درصد برای سرمایه‌گذاران۵ درصد برای مشاوران۱۰ درصد برای Krust/Klaytn
اطلاعات مربوط به ایردراپ Klex Finance
منبع: gleam.io
در صفحه اطلاعات این ایردراپ، تعداد توکن در نظر گرفته شده برای توزیع بین کاربران دقیق اعلام نشده است، با توجه به توکنومیکس پروژه می‌توان گفت که ۵ درصد از تعداد کل ۱ میلیارد واحدی توکن KLEX (یعنی ۵۰ میلیون توکن) توزیع خواهد شد. برای کسب پاداش سه سطح Common،‌ Epic و Legendary وجود دارد که هر چقدر امتیاز بیشتری کسب کنید، در دسته بالاتری قرار گرفته و توکن‌های بیشتری جایزه می‌گیرید. برای شرکت در این ایردراپ تا ۲۳ تیر فرصت دارید.
چطور در ایردراپ Klex Finance شرکت کنیم؟
منبع: gleam.io
برای شرکت در ایردراپ Klex Finance به صفحه این پروژه در Gleam بروید و کارهای خواسته شده را در همین صفحه انجام دهید؛ دقت کنید که در پلتفرم Gleam نباید از VPN استفاده کنید. کارهایی که باید انجام دهید ساده هستند:
فالو کردن Klex Finance در توییتر (۲ امتیاز)پیوستن به دیسکورد (۲ امتیاز)ری‌توییت کردن توییت مشخص شده (۲ امتیاز)دعوت از دوستان (۳ امتیاز به ازای هر نفر)
تنها راه برای بالا رفتن امتیاز، پیوستن دوستان بیشتری با لینک دعوت به این ایردراپ است. همانطور که گفتیم داشتن امتیاز بالاتر، شانس دریافت پاداش را بیشتر می‌کند.
معرفی ایردراپ Health Hero
منبع: gohealthhero.com
Health Hero  یک بازی NFT به سبک Play to Earn است که به کاربران پاداش می‌دهد تا یک سبک زندگی سالم را به شیوه‌ای سرگرم کننده، با ارزش و رقابتی داشته باشند. این بازی را به صورت رایگان هم می‌تواند انجام داد و حتما نباید در ابتدا هزینه‌ای برای آیتمی خاص کنید.
در این بازی هر چقدر تحرک بیشتری داشته باشید،‌ پاداش بیشتری خواهید گرفت. وظایف روزانه‌ای نیز در بازی وجود دارد که با تکمیل آن‌ها،‌ پاداش بیشتری خواهید گرفت. داخل بازی ربات‌هایی وجود دارند که برای مبارزات بازیکن در بازیکن (PvP) کاربرد دارند. این ربات‌ها را می‌توان ارتقا داد و پیروزی در مسابقات نیز پاداش خواهد داشت. در بازی زمین و آیتم‌هایی هم وجود دارد که می‌توان آن‌ها را خرید و فروش کرد، همچنین امکان اجاره دادن یا گرفتن نیز وجود دارد.
معرفی توکن HLTHY
اقتصاد بازی Health Hero بر مبنای توکن HLTHY قرار گرفته است. کاربرد اصلی این توکن ابزاری برای پرداخت درون بازی و پاداش دادن به کاربران است. تعداد کل این توکن ۸۸۸٬۸۸۸٬۸۸۸ واحد در نظر گرفته شده و توزیع آن به شرح زیر است:
۱۰ درصد برای فروش خصوصی۱۰ درصد برای بنیاد۸ درصد برای تامین نقدینگی و بازارسازی۲۴ درصد مشوق برای کاربران۱۸ درصد برای تیم و مشاوران۱۰ درصد پاداش استیکینگ۱۰ درصد برای بازاریابی و عملیات۱۰ برای توسعه
این توکن‌ها در بازه‌های زمانی خاصی آزاد خواهند شد و برای آن‌ها دوره‌های کلیف (مدت زمانی که دارایی قفل است) و وستینگ (بازه زمانی که طی آن دارایی به تدریج آزاد می‌شود) در نظر گرفته شده است.
اطلاعات مربوط به ایردراپ Health Hero
منبع: gleam.io
در این ایردراپ ۲۰ هزار توکن HLTHY بین ۲۰۰۰ نفر توزیع خواهد شد، بنابراین به هر برنده ۱۰ توکن خواهد رسید. برای شرکت در Airdrop تا ۶ مرداد فرصت وجود دارد.
برای شرکت در این ایردراپ باید آدرس پالیگان خود را ارائه دهید.
چطور در ایردراپ Health Hero شرکت کنیم؟
منبع: gleam.io
برای شرکت در ایردراپ Health Hero ابتدا باید VPN خود را خاموش کرده و به این صفحه بروید. وظایف در پایین صفحه مشخص هستند.
فالو کردن توییتر (۲۰ امتیاز)پیوستن به دیسکورد (۵ امتیاز)ری‌توییت مشخص شده (۱ امتیاز)توییت کردن پیام درج شده (۱۵ امتیاز)به اشتراک گذاشتن آدرس پالیگان (۱ امتیاز)پیوستن به کانال تلگرام (۵ امتیاز)
با تکمیل وظایف فوق، قفل کارهای جدید باز می‌شود که می‌توانید ۵۰ امتیاز دیگر کسب کنید.
مشارکت کاربران ایرانی در ایردراپ‌ها
یکی از دغدغه‌های کاربران ایرانی این است که آیا می‌توانند در ایردراپ شرکت کنند و پاداش به آن‌ها می‌رسد یا خیر. در رابطه با هر ۲ ایردراپ معرفی شده باید گفت که از طریق پلتفرم Gleam برگزار می‌شوند که هیچ مشکلی با ایرانی‌ها ندارد و به راحتی می‌توان در ایردراپ شرکت کرد. فقط باید دقت کنید که VPN حین استفاده از این پلتفرم خاموش باشد.
جمع‌بندی
در ایردراپ‌ها برای اینکه توکن رایگان را دریافت کنید، باید کارهای مشخص‌شده توسط پروژه را انجام دهید. بعضا این کارها بسیار ساده مانند دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی است و بعضا ممکن است پیچیده مثل بریج کردن و استفاده از سرویس‌ها باشد. برای برگزاری کمپین یا سایت خود پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا سراغ پلتفرم‌های واسطه این کار مانند کوین‌مارکت‌کپ و Gleam می‌روند. در معرفی ایردراپ این هفته، به دو پروژه Klex Finance و Health Hero پرداخته شد. آیا تا به حال ایردراپی دریافت کرده‌اید؟ برای دریافت آن چه کارهایی انجام دادید؟ تجربیات خود را با کاربران به ما اشتراک بگذارید.

منبع

ایده خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *