پرش به محتوا

پلتفرم وام‌دهی Vauld برداشت‌های خود را متوقف کرد

در هفته‌های اخیر و در بحبوحه بازار نزولی شاهد بحران و ورشکستگی پلتفرم‌های زیادی از جمله؛ ترا، سلسیوس، تری اروز کپیتال و بابل فایننس بودیم و اکنون نوبت شرکت وام‌دهی والت است که با توقف واریز، برداشت و امکان معامله، خبر از وقوع یک بحران دیگر در بازار کریپتو را اعلام کند.
به گزارش ایده خبر و به نقل از کوین دسک، والد (Vauld) پلتفرم وام‌ دهی رمز ارز مستقر در سنگاپور، واریز، برداشت‌ و معاملات را در پلتفرم خود به حالت تعلیق درآورده است؛ زیرا قصد دارد برای تجدید ساختار بدهی‌های خود اقداماتی انجام دهد.
شرکت‌هایی که به دلیل ارائه لوریج‌های بیش از حد تحت فشار قرار می‌گیرند و قادر به ارائه سطوح بدهی فعلی نیستند از تجدید ساختار (restructuring) بدهی‌های خود استفاده می‌کنند. در صورت توافق طرفین، می‌توان مشکل شرکت را با برنامه‌ریزی مجدد بدهی و تمدید تاریخ سررسید، یا چشم‌پوشی از بدهی حل کرد.
برداشت‌ها در پلتفرم Vauld از ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تاکنون به حدود ۱۹۸ میلیون دلار رسیده است. در همان روز بود که رکود عمیق در بازار رمز ارز شروع شد و سلسیوس، یکی دیگر از پلتفرم‌های وام دهی کریپتو، برداشت را در پلتفرم خود غیرفعال کرد. ماه گذشته، والد اعلام کرد ۳۰٪ از کارکنان خود را اخراج می‌کند.
والد، شرکت کرول (Kroll) را برای خدمات مشاوره مالی و Cyril Amarchand Mangaldas و Rajah & Tann Singapore LLP را به عنوان مشاور حقوقی در هند و سنگاپور استخدام کرده است.
این شرکت سال گذشته ۲۵ میلیون دلار سرمایه در سری اول جمع‌آوری کرد تا پلتفرم بانکداری کریپتو خرده‌فروشی خود را گسترش و توسعه بین‌المللی را بهبود دهد. پیتر تیل موسس شرکت سرمایه‌گذاری والار، پنترا کپیتال و سرمایه‌گذاری کوین‌بیس از جمله سرمایه‌گذاران آن هستند.
چانگ پنگ ژائو مدیر عامل صرافی بایننس در توییتی هشدار داد در استفاده از پلتفرم‌هایی که به سرمایه‌گذاری شرکت‌های خطرپذیر وابسته هستند، دقت کنید؛ زیرا این دسته پلتفرم‌ها هنوز به بلوغی نرسیده‌اند و مدل تجاری خاصی برای آنها تعریف نشده یا شکل نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *